banner461
banner195

Altınyıldız Kolejinin Düzenlediği Çanakkale Zaferi Ve Şehitler Günü Etkinliklerinde Duygulu Anlar Yaşandı

Çanakkale Zaferinin 101.Yıldönümü kutlamaları ve Şehitler Günü Anma Programı Şehitler Parkındaki  Çelenk Sunma töreni ve İstiklal Marşının söylenmesiyle başladı.

18 Mart 2016 Cuma 16:07

banner143
Altınyıldız Kolejinin Çanakkale Zaferi Ve Şehitler Günü Etkinliklerinde Duygulu Anlar Yaşandı
İlgili Galeriye Git
banner134
Çelenklerin sunulmasından sonra Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezinde düzenlenen anma programına geçildi.Programa Nevşehir Valisi Sayın Mehmet CEYLAN,Nevşehir Milletvekilleri Mustafa AÇIKGÖZ ile Murat GÖKTÜRK,Garnizon ve İl Jandarma Komutanı J.Albay Metin ALKAYA, Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf KAYA ,İl Milli Eğitim Müdürü Osman ŞİMŞEK, Özel Altınyıldız Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Ragıp ÖZALTIN, protokol mensupları ile gaziler ,şehit aileleri, öğrenciler ve Nevşehir halkı katıldı.

Anma Programı Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayıp Alibey Camii İmam Hatipi Mikail PİŞKİN’in icra ettiği Kuran-ı Kerim Tilaveti ve J.Yzb.Kubilay ALP ile Nevşehir Valisi Sayın Mehmet CEYLAN tarafından yapılan günün anlam ve önemini belirten konuşmalar ile devam etti.

Daha sonra Nevşehir Özel Altınyıldız Koleji Kültür Edebiyat ve Müzik Kulüplerinin hazırladığı “Bir Destandır Çanakkale” adlı program sunuldu.

Nevşehir Özel Altınyıldız Koleji tarafından hazırlanan bu program izleyenlere duygu dolu anlar yaşattı.Sunulan program Çanakkale Zaferinin nasıl kazanıldığını, bu topraklar uğruna nelerin feda edildiğini,sadece topla tüfekle değil inanç ve iman gücü, milli birlik ve beraberlik  ile nelerin yapılabileceğini bir kere daha hatırlatmış oldu.

Programın sonunda Altınyıldız Koleji öğrencilerinin Türk Bayragı eşliğindeki sunumu tüm salon tarafından ayakta alkışlandı.
Göz yaşının sel olduğu salonda protokol ve davetliler Altınyıldız Koleji Genel Müdürü Serhat İĞDECİ, Lise Müdürü Özkan KILINÇ ve programda görevli öğretmenler ile öğrencileri kutladılar.

Altınyıldız Eğitim Kurumları, 17 Mart 2016 Perşembe günü Forum Kapadokya’da açtığı “Çanakkale Zaferi Fotoğrafları Sergisi”, 18 Mart 2016 Cuma günü “Şehitler Günü İl Programı” nı düzenleyerek şehitlerimize ve gazilerimize bir minnet borcunu daha ödemiştir.

Programda tüm davetlilere Altınyıldız Koleji tarafından karanfil dağıtılmış; Şehir Yakınları ve Gaziler tarafından bayrak ve şeker hediye edilmiştir.

 Aziz şehitlerimizin ruhu şad olsun.

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.