banner461
banner195

Altınyıldız'lı Atletler Türkiye Şampiyonu Oldu

Atletizm Şampiyonasında Türkiye 1.Si Ve 2.Si Altınyıldız  Koleji’nden Erdem Öz Türkiye Birincisi, Murat Yalçınkaya Türkiye İkincisi Oldu

Altınyıldız'lı Atletler Türkiye Şampiyonu Oldu
25 Ocak 2017 Çarşamba 15:04

banner143
banner134
Atletizm Şampiyonasında Türkiye 1.Si Ve 2.Si Altınyıldız  Koleji’nden Erdem Öz Türkiye Birincisi, Murat Yalçınkaya Türkiye İkincisi Oldu
                        
Türkiye’nin Örnek Okulu  Altınyıldız Koleji ,eğitim ve öğretimdeki başarılarına sportif başarıları ekliyor.Türkiye’nin en köklü ve en başarılı okulları arasında haklı yerini alan , TEOG ve Üniversite sınavlarında Nevşehir 1.si olan Altınyıldız Eğitim Kurumları ,atletizmde Nevşehir’e yeni Türkiye birinciliği ve Türkiye ikinciliği derecelerini kazandırdı.
 
24.01.2017 tarihinde İstanbul’da yapılan Türkiye Atletizm Federasyonu Salon Şampiyonası’nda 800 metre yarışlarında Altınyıldız Koleji 11.sınıf öğrencisi  Erdem ÖZ 1.55.98’lik derecesiyle Türkiye 1.si, Altınyıldız Koleji 10. Sınıf öğrencisi Murat YALÇINKAYA ise aynı yarışmada 1.56.06 derecesi ile Türkiye 2.si olmuştur.
 
25 Ocak 2017 tarihinde yapılacak 1500 metre Salon Türkiye Yarışmalarında Altınyıldızlı 4 Türkiye Şampiyonu atletimiz; Erdem ÖZ, Anıl KALAYLI, Ömer ŞEN ve Murat YALÇINKAYA yeni Türkiye dereceleri kazanmak için yarışacaklardır.
 
5 Şubat 2017 tarihinde Şampiyon Atletlerimiz 2017 Balkan Şampiyonası Milli Takım Seçmeleri Yarışlarına katılacaktır.
 
Altınyıldız Koleji Genel Müdürü Serhat İĞDECİ ile telefonla görüşen Erdem ÖZ ve Murat YALÇINKAYA, hedeflerinin arkadaşları ile birlikte yeni Türkiye, Balkan, Avrupa ve Dünya Şampiyonluklarını kazanmak olduğunu söyledi.
 
Şampiyonlarımızı, ailelerini, yetişmelerinde büyük emekleri olan Milli Takım Antrenörü Resul KÖSTEKÇİ’yi, öğretmenlerimizi ve Altınyıldız Ailesini yürekten kutluyoruz.


 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.