banner461
banner195

Altınyıldıza Resim Ödülleri Yağmuru

Altınyıldıza Resim Ödülleri Yağmuru
04 Nisan 2016 Pazartesi 14:07

banner143
banner134
Türkiye Değer Ödülü
 
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından  imzalanan "Türkiye Değer Ödülleri" protokolü gereği İlimizde yapılan Türkiye Değer Ödülleri Resim Dalında İl 1.si Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencilerinden Ezgi ÇAYDAŞ olmuştur. İlimizde yapılan Türkiye Değer Ödülleri yarışmasına, ortaokullardan 13 eser, liselerden 6 eser katılmıştır. Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce oluşturulan değerlendirme komisyonu yaptığı değerlendirme sonucunda Resim Dalında 1.olan Ezgi ÇAYDAŞ’a ait eser 11-15 Nisan 2016 tarihinde Türkiye Finali Seçici kurulunca değerlendirmeye tabi tutulacaktır.Türkiye Değer Ödülleri Türkiye finali ve ödül töreni 09 Mayıs 2016 tarihinde yapılacaktır.
 
Bana AB’yi Anlat
 
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen Öğrenciler Avrupa Birliğini Öğreniyor Projesi kapsamında    öğrencilerimize yönelik "Bana AB'yi Anlat" konulu resim  kategorisinde düzenlenen yarışmada Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencilerinden  Duru Şahin İl 2.si ,  Aysu Albayrak ise İl 3.sü olmuşlardır.
 
No GDO
Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Kapadokya Meslek Yüksek Okulu, Nevşehir İl Halk Sağlığı Müdürlüğü, Almanya Duisburger Werkkiste ve İngiltere Buckinghamshire New University ortaklığıyla yürütülen No GDO (Nutrution of Good Disharmful and Organic) isimli  Erasmus + Projesi kapsamında düzenlenen resim yarışmasında  Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencilerinden Selen OKGERMAN il 3.sü olmuştur.
 
 
Öğrencilerimizin kendilerini ifade edebilmeleri, öz güvenlerinin gelişmesi yaptıkları çalışmalarla hem yurt içinde hem de yurt dışında okulumuzu temsil etmeleri sağlanmakta bu etkinlikler öğrenciye dışa dönük, pozitif bir kimlik kazandırmaktadır. Altınyıldız İlköğretim Kurumu olarak sanatın ne kadar önemli olduğunun farkındayız. Bu nedenle öğrencilerimize sanatı önemsetmeyi çalışıp, sanatla eğitime önem veriyoruz.
 
Bu bilinçten yola çıkarak çalışmalarından dolayı öğrencilerimize ve emeği geçen öğretmenlerimize teşekkürlerimizi sunar, başarılarının devamını dileriz.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.