banner461
banner195

Altınyıldızda Cambrıdge Sınavları Yapıldı

Altınyıldız İlköğretim Kurumu Cambridge Sınavlarına ev sahipliği yaptı ve 13 Mayıs Pazar Cambridge English Language Assessment bölümünde gelen öğretmenler ve yetkililer sınavları gerçekleştirdiler.

Altınyıldızda Cambrıdge Sınavları Yapıldı
14 Mayıs 2018 Pazartesi 10:08

banner143
banner134

Altınyıldız olarak Neden Cambridge Sınavlarını Yapıyoruz?

Cambridge English Language Assessment Bölümü'nün dünyanın 130 ülkesinde uygulandığı ve her yıl  yaklaşık olarak beş milyon adayın yabancı dil gelişimini uluslararası düzeyde değerlendirmek üzere katıldığı Cambridge English sınavlarının öğrencilerimize faydalı olacağını düşünüyoruz. Günlük hayat içinde var olan ve aynı zamanda ilgi çekici konuları içeren, CEFR (Avrupa Konseyi Ortak Çerçeve Programı) kazanımları doğrultusunda hazırlanan bu sınavlara katılan her bir öğrenci uluslararası geçerliliği olan Cambridge sertifikası alır. Öğrencilerimizin okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerini ölçen dil bilgisi ve kelime bilgisini test eden bu sınavlarda deneyim edinmesi yararlı olacaktır.

Daha iyi ilerleme
Geniş kapsamlı sınavlarımız dil öğrenme müfredatının yapılandırılmasına ve öğrenci için net hedefler belirlenmesine yardımcı olur. Cambridge English Ölçeği sınavlarımızın tümünde öğrencinin performans ve yeteneği hakkında, Avrupa Ortak Dil Kriterlerinin (CommonEuropean Framework of Reference) her seviyesinde daha fazla ayrıntı verir. Öğrenciler sınavlara öz güven ile hazırlanırken öğretmenler nasıl ilerleme kaydedileceği konusunda rehberlik yapabilirler.

Dünya Çapında Geçerli
Sınavlar gerçek yaşam durumlarına dayalı olup öğrencilerin sınıf dışında iletişim kurmak ve gelişmek için ihtiyaç duydukları becerileri geliştirir. Cambridge English Yeterlikleri dünya çapında binlerce kurum tarafından kabul edilmekte ve güvenilmektedir. Bunlar, mükemmelliğin göstergeleri olup heyecan verici yüksek öğrenim ve iş olanaklarının kapılarını açar.

Öğrenimde daha iyi sonuçlar elde etmek için öğretim desteği
Sınavlarımız gerçek yaşam durumlarına dayalı olup öğrencilerin sınıf dışında iletişim kurmak ve gelişmek için ihtiyaç duydukları becerileri geliştirir. Cambridge English Yeterlikleri dünya çapında binlerce kurum tarafından kabul edilmekte ve güvenilmektedir. Bunlar, mükemmelliğin göstergeleri olup heyecan verici yüksek öğrenim ve iş olanaklarının kapılarını açar.

Sınavlara katılan öğrencilerimize ve onları yetiştiren öğretmen ve velilerimize teşekkür ediyoruz.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.