banner461

Altınyıldızda İl Geneli Matematik Olipiyatı Ödül Töreni

Altınyıldız Eğitim Kurumları olarak, il genelinde matematik bilimine ilgi duyan 4. sınıf öğrencilerini, bilgiye ulaştırabilmek, matematik zekalarını ön plana çıkarmak ve öğrencilerimizin bilimsel bir etkinliğe katılmalarını sağlayarak, yeteneklerini keşfetmelerine yardımcı olmak amacıyla düzenlediğimiz "Matematik Olimpiyatımızın ' Ödül Töreni görkemli bir programla yapıldı

banner503
Altınyıldızda İl Geneli Matematik Olipiyatı Ödül Töreni
19 Şubat 2018 Pazartesi 20:15

banner143
banner134
Ödül törenimiz Nevşehir Valimiz Sayın İlhami AKTAŞ, Nevşehir Milletvekillerimiz Sayın Mustafa AÇIKGÖZ, Sayın Murat GÖKTÜRK,  Nevşehir Belediye Başkanımız Sayın Hasan ÜNVER ,Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat DEMİR,Ürgüp İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Savaş ÖZDEMİR, Kapadokya Gazeticiler Cemiyeti Başkanı Osman KOCA,Altınyıldız Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ragıp ÖZALTIN ,Altınyıldız Eğitim Kurumları Kurucuları   Sayın  Fevzi  KARACA, Soner ÖZALTIN,Necip ATASEVEN,Aydın ÜN,Nejat KULAK ,Faruk DEĞERLİER ,Altınyıldız Eğitim Kurumları  Yöneticileri Sayın Serhat İĞDECİ, Sayın Özkan KILINÇ ve Sayın Mustafa UÇAR eğitim mutfağının emekçileri ve gerçek sahipleri saygıdeğer okul müdürleri ve öğretmenlerimiz ,öğrencilerimiz ve velilerin yoğun katılımıyla gerçekleştirilmiştir.  
 
Altınyıldız İlköğretim Kurumu Müdürü SAYIN MEHMET ERAVCI törende yaptığı konuşmada ''Yarışmamıza katılan her bir öğrencimizi ve öğrencilerimizin yetişmesine emek veren siz değerli öğretmenlerimizi ve okul müdürlerimizi tebrik ediyor, sizleri burada ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz.

20  yıldır Altınyıldız Eğitim Kurumlarımızı bir ilim yuvası haline getirebilmek için çalışıyoruz. 20 yılın verdiği tecrübe, öğretmenlerimizden, kurucularımızdan, öğrenci ve velilerimizden aldığımız güçle; araştıran, üreten, kendini ifade edebilen, yüreği vatan , millet ve bayrak sevgisi ile çarpan nesiller yetiştirebilme çabası içerisindeyiz.

Vatanımız dört bir yandan  düşmanlarla  kuşatılırken ihtiyacımız olan şeyin ülkemizi dünyanın en güçlü ülkelerinden biri haline getirmek ve bunun yolunun da ülkemizin ihtiyacı olan nitelikli insanları ve bilim insanlarını yetiştirmek olduğunu biliyor; bunun için de daha çok çalışmamız gerektiğinin farkındalığını yaşıyoruz.

Öğrencilerimizin ilme ve matematiğe olan ilgilerini arttırmak, okullar ve öğretmenlerimiz arasında tatlı bir rekabet ortamı oluşturmak amacıyla bu yıl ilkini düzenlemiş olduğumuz Matematik Olimpiyatı Yarışmasını geleneksel hale getirmeyi hedefliyoruz.'' ifadelerine yer verdi
 
Okul Müdürümüzün ardından Nevşehir Belediye Başkanı Hasan ÜNVER,Nevşehir Milletvekili Sayın Mustafa AÇIKGÖZ ve Nevşehir Valisi Sayın İlhami AKTAŞ gündeme ,ilime ve matematiğe ilişkin konuşmalarını yaptılar.
 
 
OKUL TAKIMLARINDA İLK 5 DERECEYİ ELDE EDEN OKULAR
 
İlimizde okul takım ortalamalarına göre;
 
1. olan okulumuz 19 Mayıs İlkokulu ,Okul Müdürümüz Sayın Halil Demirkol
 
2. olan okulumuz Avanos Bahçeli Evler 100 Yıl İlkokulu Okul Müdürümüz Sayın Vedat Doğan
 
3. olan okulumuz Güzelyurt Turgut Akdevelioğluoğluoğlu İlkokulu Okul Müdürümüz Sayın Şahin Ülgen
 
4. olan okulumuz Ürgüp Ayhan Ertürk  İlkokulu Okul Müdürümüz Sayın Kenan Çalışkan
 
5.olan okulumuz Gülşehir Karavezir İlkokulu Okul Müdürümüz Sayın Yalçın Arslan
Okul Müdürlerimize başarı plaketi verilip, okullarımıza yazıcı hediye edilmiştir.
 
DEVLET OKULLARINDAN İLİMİZDE İLK 3 DERECEYİ ELDE EDEN ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMENLERİ
 
İl 1.si  Olan Öğrencimiz:19 Mayıs İlkokulundan  Hidayet Yılmaz ve Sınıf Öğretmeni Sayın Güven Şahiner
İl 2.si Olan Öğrencimiz: 19 Mayıs İlkokulundan Onur Şükrü Günaydın ve Sınıf Öğretmeni Sayın Yasemin Metin Gezgin
İl Üçüncüsü Olan Öğrencimiz: Güzelyurt Turgut  Akdevelioğlu  İlkokulundan Arzum Beril Göncü ve Sınıf Öğretmeni Sayın Tuncay Baktı
           
İl birincisi olan öğrencimize Yarım Altın, Başarı Belgesi, 1.'lik Plaketi, 20. Yıl Madalyası
İl ikincisi olan öğrencimize Çeyrek Altın, Başarı Belgesi, 2.'lik Plaketi, 20. Yıl Madalyası
İl üçüncüsü olan öğrencimize Çeyrek Altın, Başarı Belgesi, 3.'lik Plaketi, 20. Yıl Madalyası   hediye edilmiştir.
 
ALTINYILDIZ İLKÖĞRETİM KURUMUNDAN İLK 3 DERECEYİ ELDE EDEN ÖĞRENCİLER
 
Okul 1.si olan öğrencimiz      : Mustafa Emir Köklü
Okul 2.si olan öğrencimiz      : Aylin Hanoğlu
Okul 3.sü olan öğrencimiz     : Ayşe Yılmaz
1.olan öğrencimize Yarım Altın, Başarı Belgesi, 1.'lik Plaketi, 20. Yıl Madalyası
2.olan öğrencimize Çeyrek Altın, Başarı Belgesi, 2.'lik Plaketi, 20. Yıl Madalyası
3.olan öğrencimize Çeyrek Altın, Başarı Belgesi, 3.'lik Plaketi, 20. Yıl Madalyası hediye edilmiştir.
 
 
Matematik Olimpiyatı Yarışmamıza toplam 42 ilkokulumuz ve 640 öğrencimiz katılmıştır. Bu okullarımızdan 32 okulumuz  takım olarak katılıp, takım yarışmasında başarı göstermiştir.
 
TAKIM OLARAK KATILAN DEVLET OKULLARININ MÜDÜRLERİ(alfabetik sırayla)
 
Abuşağı İlkokulu Müdürü     Sayın Yaşar Yaman
Acıgöl Atatürk İlkokulu Müdürü   Sayın Oğuzhan Özgür
Avanos Cumhuriyet İlkokulu Müdürü   Sayın Cumhur Ay
Derinkuyu Atatürk İlkokulu Müdürü     Sayın Hakan Karabıyık
Derinkuyu Cumhuriyet İlkokulu Müdürü   Sayın Ali Osman Uzun
Derinkuyu 15 Temmuz Şehitler İlkokulu Müdürü Sayın  Erdal Şahin
Derinkuyu 24 Kasım İlkokulu Müdürü Sayın  Mustafa Ekim
Ersular İlkokulu Müdürü    Sayın  Yıldırım Ceylan
Göre Şehit Emre Fıstık Eken İlkokulu Müdürü   Sayın Cemal Yalçın
Hacıbektaş Atatürk İlkokulu Müdürü   Sayın  Nazi Güler
Karapınar  İlkokulu Müdürü   Sayın  Asım Durgun
Kaymaklı İlkokulu Müdürü   Sayın Suat Uçar
Mehmet Gülen İlkokulu Müdürü    Sayın  Fatma Aygün
Mehmet Dinler İlkokulu Müdürü   Sayın  Cengiz Ablak
Mustafapaşa  İlkokulu Müdürü   Sayın   Mehmet Fidan
Mustafa Çalışkan İlkokulu Müdürü   Sayın Mehmet Hameş
Nar Barboros  İlkokulu Müdürü    Sayın  Önder Doğan
Ortahisar Fatih İlkokulu Müdürü    Sayın  Nezih Talu
30 Ağustos İlkokulu Müdürü    Sayın  Serhat Uluer
Örnekevler İlkokulu Müdürü    Sayın  Ali Akıncı
Özkonak Mareşal Fevzi Çakmak İlkokulu Müdürü   Sayın  Doğan Çeltik
Rauf Nail Akman  İlkokulu Müdürü   Sayın  Şenol Arslantürk
Yazıhüyük Gazi İlkokulu Müdürü   Sayın İsmail Orhan
Yunus Emre  İlkokulu Müdürü  Sayın  İbrahim Altınsoy
75. Yıl  İlkokulu Müdürü  Sayın  Yasin Gizligider
20 Temmuz İlkokulu Müdürü   Sayın  Osman Göktaş
100. Yıl Ülfet Başer İlkokulu Müdürü   Sayın Yılmaz Serttaş
Okul Müdürlerimize başarı plaketi takdim edilmiştir.
 
İLK 20 ÖĞRENCİYİ YETİŞTİREN ÖĞRETMENLER(alfabetik sırayla)
 
Sayın Ahmet Karaşahin 100. Yıl Ülfet Başer İlkokulu Öğretmeni
Sayın Aynur Taş 75. Yıl İlkokulu Öğretmeni
Sayın Aysel Doğan Ersular İlkokulu Öğretmeni
Sayın Ayşe Katmakaya Yazıhüyük Gazi İlkokulu Öğretmeni
Sayın  Bilal Namlı 20 Temmuz İlkokulu Öğretmeni
Sayın Cumhur Demirsoy Altınyıldız İlkokulu Öğretmeni
Sayın Elif Remziye Arık Kaymaklı İlkokulu Öğretmeni
Sayın Emel Çakır 19 Mayıs İlkokulu Öğretmeni
Sayın Esme Uzun Derinkuyu 24 Kasım İlkokulu Öğretmeni
Sayın İlyaz Aydın Turgut Akdevelioğlu İlkokulu Öğretmeni
Sayın Meral Onaylı Ayhan Ertürk İlkokulu Öğretmeni
Sayın Mustafa Aydalga Altınyıldız İlkokulu Öğretmeni
Sayın Nesibe Çavdar Turgut Akdevelioğlu İlkokulu Öğretmeni
Sayın Neval Gönenbaba Altınyıldız İlkokulu Öğretmeni
Sayın Pembe Yazılı 19 Mayıs İlkokulu Öğretmeni
Sayın Ramazan Tıpırdamaz Bahçelievler 100.yıl İlkokulu Öğretmeni
Sayın Sibel Özdil Altınyıldız İlkokulu Öğretmeni
Sayın Songül Aktürk Özkonak Mareşal Fevzi Çakmak İlkokulu Öğretmeni
Sayın Yeşim Ceylan Mustafa Çalışkan İlkokulu Öğretmeni
Sayın Yılmaz Özdemir 20 Temmuz İlkokulu Öğretmeni
Sayın Yurtay Ekiz Gülşehir Karavezir İlkokulu Öğretmeni
Bireysel derece yapan ilk 20 öğrencimizi yetiştiren elleri öpülesi değerli öğretmenlerimize başarı plaketi takdim edilmiştir.
 
DEVLET OKULLARINDAN İLK 20 DERECEYİ ELDE EDEN ÖĞRENCİLER
İl 4.'sü Elif Parlak
İl 5.'si Çağan İçöz
İl 6.'sı Furkan Yerlikaya
İl 7.'si Berat Arık
İl 8.'si  Dilek Özkan
İl 9.'su  Emin Elmacı
İl 10.'su Doğan Akbaş
İl 11.'si  Eren Ekiz
İl 12.'si  Reyyan Korkmazer
İl 13.'sü  Berke Kolutek
İl 14.'sü  Furkan Aslan
İl 15.'si  Efe Yılmaz
İl 16.'sı  Mustafa Alp Öncü
İl 17.'si  Gamze Çifçibaşı
İl 18.'si  Sami Menevşe
İl 19.'su  Kağan Efe Tatlı
İl 20.'si  Emir Mazak Ve Zeynep Naz Sağlam
Öğrencilerimize  plaket, başarı belgesi ve 20.yıl madalyası hediye edilmiştir.
 
ALTINYILDIZ İLKÖĞRETİM KURUMUNDAN İLK 20 DERECEYİ ELDE EDEN ÖĞRENCİLER
 
Okul  4.'sü Furkan Kuru
Okul 5.'si Sena Yulu
Okul 6.'sı Berke Şımarmaz
Okul 7.'si Balım Ada
Okul 8.'si Hikmet Ali Örtlek
Okul 9.'su Mustafa Çelik
Okul 10.'su Melek Sultan Kurt
Okul 11.'si Efe Kağan Saygılı
Okul 12.si Kerem Ölmez
Okul  13.sü Tuna Efil
Okul  14.'sü Elif Naz Çarboğa
Okul 15.'si Ömer Asaf Elmacı
Okul 16.'sı Deniz Adıgüzel
Okul 17.'si Yaren Uyan
Okul 18.'si Yağmur Kürçer
Okul 19.'su İpek Akkaya
Okul 20.'si Duru Keçeci ve Selin Ecrin Aras
Öğrencilerimize  plaket, başarı belgesi ve 20.yıl madalyası hediye edilmiştir.
  
Ödül töreni sonunda günün anısına,Sayın Valimiz, Sayın Milletvekillerimiz, Sayın Belediye Başkanımız, Sayın İl Milli Eğitim Müdürümüz ve Sayın Protokol Mensupları,  ödül alan öğrenci, öğretmen ve müdürlerimiz ve Altınyıldız Eğitim Kurumlarımızın değerli kurucuları ve yöneticilerini günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra ödül töreni misafirlerimize yemek ikramıyla sona ermiştir. 
 
Altınyıldız Eğitim Kurumları olarak, ülkenin aydınlanması ve kalkınması ile eğitimin doğrudan ilgili olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle, okuyan, algılayan, sorgulayan, düşünen, muhakeme yapabilen bir nesil yetiştirmeyi hedefliyoruz. Analitik düşünebilen yaratıcı beyinlerin, ülkemizin gelişmesinde büyük katkıları olacağına inanıyor ve bu eğitim anlayışımızı öne çıkaracak gücün, analitiğe ve matematiğe verilen önem ve değerde yattığını biliyoruz ve Aklın ve Bilimin Işığında Türkiye'nin geleceğini yetiştiriyoruz.
 
Törenimize katılan bütün misafirlerimize teşekkür ediyor ve  şükranlarımızı sunuyoruz.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.