banner461
banner195

Altınyıldızda Yeni Sınav Sistemi Toplantısı

Altınyıldız İlköğretim Kurumunda 201-2018 öğretim yılında uygulanacak olan yeni sınav sistemi için öğrencilere bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Altınyıldızda Yeni Sınav Sistemi Toplantısı
07 Kasım 2017 Salı 17:28

banner143
banner134
Altınyıldız İlköğretim Kurumunda 201-2018 öğretim yılında uygulanacak olan yeni sınav sistemi için öğrencilere bilgilendirme toplantısı yapıldı.
 
Altınyıldız İlköğretim Kurumu Müdürü tarafından yapılan toplantıya kurum müdür yardımcıları ,8.sınıf öğrenci ve öğretmenleri katıldı.MEB bakanlığı tarafından açıklanan yeni sınav sistemi için  hazırlıklarına hemen başlayan Altınyıldız İlköğretim Kurumu tecrübeli öğretmen ve idareci kadrosu ,özel saat uygulaması,hafta sonu kursları, akşam etütleri ,özel etüt öğretmenleri ve bireysel görüşmeler  ile  öğrencileri hem akademik olarak  hem de psikolojik olarak sınavlara hazır olacak bir ortam oluşturmaktadır.
Kurumu Müdürü Sayın Mehmet ERAVCI yaptığı toplantıda''Biz Kurum olarak yeni sınav sistemi için hazırlıklarımızı tamamlıyoruz.Özel Etüt Öğretmenleri,Özel saat Uygulamaları,Akşam Etütleri,Hafta Sonu Kursları ve yıllardır Türkiye 1.lerini yetiştirmiş öğretmenlerimizle öğrencilerimizi yeni sınav sistemi için en iyi şekilde hazırlamaya devam edeceğiz.Yeni sistemde öğrencilerimizin karşına çıkacak olan 6. ve 7. sınıf müfredatlarının kazanımlarını da tekrar yaptırıp öğrencilerimizin bu konuda yaşadıkları stresi gidereceğiz.20 yıldır LGS ,OKS , SBS, TEOG sınavlarında 60 Türkiye 1.liği elde ederek Türkiye'nin nitelikli okullarına binlerce öğrenci yerleştiren Altınyıldız İlköğretim Kurumu olarak değişen sisteme  hazır olduğumuzu belirtmek ister,öğrencilerime ve öğretmenlerime başarılar dilerim .''dedi
Ortaöğretime geçiş sınavlarında 60Türkiye Birinciliği elde eden  ve puan ortalamaları ile yıllardır Nevşehir 1.si ve Nevşehir’in eğitimdeki başarı çıtasını yükselten   Altınyıldız İlköğretim Kurumu, sadece öğretim alanında değil sosyo-kültürel alanlardaki başarılarıyla da Türkiye’nin Örnek okulu olmaya devam etmektedir. Mezun ettiği 771 Öğrencisini Fen Lisesine, 611 Öğrencisini Anadolu Lisesine  yerleştirmiş olan Altınyıldız İlköğretim Kurumu 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında yine öğrencilerini Türkiye’nin en çok tercih edilen okullarını kazandırmaya devam edecektir.
           
Aklın ve bilimin ışığında Yüreği Vatan ,Millet ve Bayrak Sevgisi ile Çarpan Nesiller Yetiştiriyoruz

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.