banner461

Altınyıldızdan Yeni Erasmus Projesi

Elde ettiği ulusal ve uluslar arası başarılarla ve projelerle Nevşehir’in eğitimdeki gururu Altınyıldız İlköğretim Kurumundan yeni bir başarı daha. Altınyıldız İlköğretim Kurumunun bir  Avrupa Birliği Projesi Ulusal Ajans tarafından kabul edildi.

banner503
Altınyıldızdan Yeni Erasmus Projesi
23 Ağustos 2019 Cuma 09:17

banner143
banner134

Ulusal Ajans’ın her yıl düzenlediği ilköğretim okullarına yönelik proje destek programlarından Erasmus KA2 kapsamında hazırlanan projeler içerisinden okulumuzun bir projesi kabul edilmiştir.

CODING AWAITS FUTURE

Çağımızın dersi STEM ve KODLAMA üzerine oluşturduğumuz projemiz Türkiye, Finlandiya, İtalya, Macaristan, Bulgaristan ,Romanya ortaklığında oluşturulmuş olup ülkeler arası Stem ve Kodlama derslerine yönelik aktarımlar yapılacaktır.

Altınyıldız İlköğretim Kurumu olarak aklı ve mantığı kullanarak doğru adımlarla işlem yürütmeyi sağlayan ve bu işlem sırasını yeni ve farklı uygulamalar geliştirerek bir üst seviyeye taşıyan, matematiksel zekâ düzeyini de geliştirmeyi sağlayan ve zekâyı ileri seviyeye yükseltebilecek bir ders olan Kodlama STEM ve Robotik derslerini öğrencilerimize 4 yıldır vermekteyiz. Kodlama, Stem ve Robotik derslerinde Öğrencilerimizin bilişsel ve sosyal gelişimleri doğrultusunda bilişim dünyasını ve teknolojisini tanımaları, öğrenmeleri ve yeni ürün ortaya çıkarmaları sağlamaktayız. Dünyadaki robot ve yapay zekâ teknolojilerinin gelişim ve kullanım süreçlerini tanımalarını sağlayıp, yapay zekâya ilgi duymalarını ve hayal etmelerini sağlayacak etkinlikler de düzenlediğimiz derslerimizde, Bilişim teknolojisini; öğrenme, doğru ve faydacı kullanma, insanlığın yararına üretme bilinci kazandırmaktayız. Yaşam alanlarında “F şıkkını” aramalarını, bulmalarını kolaylaştıran bilişim teknolojileri ve yazılımlarının öğretildiği derslerimize ek olarakbu alanda yapılan ulusal ve uluslararası yarışmalara öğrencilerimiz teşvik ederek bir yandan öğrencilerimizin özgüvenlerini arttırırken diğer yandan ise öğrencilerimizin bu yeni nesil derslerde gelişimlerine katkı sağlamaktayız.

Altınyıldız İlköğretim Kurumu Müdürü Sayın Mehmet ERAVCIprojenin kabul edilmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek projenin hazırlanmasında emeğini esirgemeyen tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.