banner461
banner195

Altınyıldızlı 8.Sınıflar LGS Provası Yaptılar

Altınyıldız İlköğretim Kurumu 8.Sınıf öğrencileri 1 Haziran 2019'de yapılacak olan Liselere Geçiş Sınavı (LGS)  için cumartesi Nevşehir Lisesinde Prova sınavı yaptılar.

Altınyıldızlı 8.Sınıflar LGS Provası Yaptılar
13 Mayıs 2019 Pazartesi 15:06

banner143
banner134

Altınyıldız İlköğretim Kurumu 8.Sınıf öğrencileri yaklaşmakta olan LGS sınavı için hafta sonu Nevşehir Lisesinde Prova Sınavı yaptılar.Lgs formatında özel olarak hazırlanmış deneme sınavı ile LGS zaman ve yer olarak tam uyumlu sınavı gerçekleştiren öğrenciler sınav kaygısını biraz daha azalttılar.

Altınyıldız ilköğretim Kurumu LGS sınavı için çalışmalarına Ağustos ayında başlamış ve geceetütleri,konutekrarlar,soru çözüm saatleri,birebir özel etüt,sınav koçluğu sistemi,yoğundeneme sınavı programları ile 1 Haziranda yapılacak olan sınava kadar öğrencilerimiz bu yoğun ve yorucu yolculuktan geçmektedir.

Altınyıldız İlköğretim Kurumu kurulduğu günden bugüne Ortaöğretime geçiş sınavlarında 60 Türkiye 1.liği elde etmiş ve okul puan ortalamaları ile yıllardır Nevşehir 1.si okul olmuştur.Elde ettiği sınav puan ortalamaları ile akademik olarak,sosyo-kültürel alanlardaki başarıları ve Türkiye’nin en iyi okul kampüslerinden birine sahip olan Altınyıldız Eğitim Kurumları öğrencilerine sunduğu mükemmel öğretim imkanları,sosyal yaşam alanlarıyla ‘aklın ve bilimin ışığında’Türkiye’nin geleceğini yetiştirmeye devam ediyor ve Nevşehir'in ve Türkiye'nin öncü okulu olmaya devam etmektedir.  

Mezun ettiği 887 Öğrencisini Fen Lisesine, 647 Öğrencisini Anadolu Lisesine yerleştirmiş olan Altınyıldız İlköğretim Kurumu 2018-2019 LGS'den sonra da yine öğrencilerini Türkiye’nin en çok tercih edilen okullarını kazandırmaya devam edecektir.

Nevşehir’in eğitimdeki başarı çıtasını yükselten aynı zamanda Türkiye’nin Örnek okulu olan Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencilerine,öğretmenlerimize ve velilerimize teşekkür ediyor ve 1 Haziran 2019 'de yapılacak olan LGS  sınavlarında tüm öğrencilere başarılar diliyoruz.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.