banner461
banner195

Altınyıldızlı Öğrenciler Robotik Ve Akıl Oyunları Derslerinde Çok Mutlu

2015-2016 eğitim –öğretim yılında başladığımız Robotik ve Akıl Oyunları derslerimizde öğrencilerimiz yaparak öğrenmenin mutluluğunu yaşıyorlar.

Altınyıldızlı Öğrenciler Robotik Ve Akıl Oyunları Derslerinde Çok Mutlu
28 Aralık 2015 Pazartesi 15:11

banner143
banner134
2015-2016 eğitim –öğretim yılında  başladığımız Robotik ve Akıl Oyunları derslerimizde öğrencilerimiz yaparak öğrenmenin mutluluğunu yaşıyorlar.

Ders öğretmenimiz NEHİR KORKMAZ ‘öğrencilerimizin derslere severek ve isteyerek geldiklerini ve öğrencilerin derslerde çok mutlu olduklarını’ belirtti.Öğrencilerimizin yaptığı eserlerinde sergilendiği sınıfımızın öğrencilerimiz için adeta bir rahatlama merkezi haline geldiğini belirten Ders öğretmenimiz KORKMAZ
  ders içeriğini şöyle özetledi:

Altınyıldız İlköğretim Kurumu olarak Türkiye' nin en kaliteli kampüslerinden birine sahip olan okulumuzda yeniliklerle donatılmış modern dersliklerimizde öğrencilerimizin kaliteli eğitimde bir adım daha öne çıkmasını hedefliyoruz.Bu sebeple etkinlik  derslerimizin öğrencilerimize olan katkısına olan inancımızla ,  derslerimize her yıl yenilerini ekliyoruz.

Bu yıl başladığımız Robotik ve Akıl Oyunları Dersimizin içeriğinde;Lego Education Basit Makineler Robot Seti ,Tangram,Birim Küpler Kutusu,Sihirli Piramit Oyunu,Mix Fix,Kürelemece, Q-bitz , Quoridor, Batık,Quixo, Geometrik algı oyunları,Akıl yürütme oyunları,3 Boyutlu Şekil yapma oyunları yer almaktadır.

Robot Yapımında Mekanik yapıların mantığını anlama,el-göz koordinasyonu geliştirme , çalışma hızı, görsel uyaranları anımsama ve koordinasyon ,görsel hareket koordinasyonu ,sıraya koyma,Psikomotor hız becerileri geliştirilir. Yetiştirdiğimiz bu küçük mucitler hayallerini planlamayı,hayallerini test etmeyi,hayallerini gerçekleştirmeyi ,yaratıcı yazmayı,konuşmayı,çizmeyi ,sınırsız düşünmeyi ve keşifler yapmayı ustaca uygulamayı öğrenirler.

Öğrencilerimiz  Akıl  oyunlarında ise  her çeşit kavramı ve nesneyi tanıyarak , kullanma özelliklerini ve görevlerini öğrenir. Bu öğrenme sonucunda zihinde bir bilgi birikimi ve çalışma becerilerinde bir gelişim oluşmaktadır.Oyunlar anında öğrencimiz sürekli olarak düşünme ,algılama ,kavrama ve simgeleme gibi zihinsel yönden ,soyut yetenekler açısından bir faaliyet içerisindedir .Buda zihinsel gelişimi etkileyen önemli faktörlerdendir.Oyuna ,öğrencinin  zihinsel antrenmanı da denilebilir .Öğrencilerimiz bu oyunlar sayesinde ; bireysel çalışmalar ve grup çalışmalarında yeteneklerini ve potansiyellerini daha iyi kavrar.Bu bilinç özgüvenlerinin artmasına ,sistemli ve disiplinli çalışma alışkanlıkları kazanmasına neden olur.Zeka geliştirme programı kullanan öğrencilerin dikkat,odaklanma,hafıza görsel,soyutlama ,kavramsal,gelişim ,planlama,ayırt etme ve problem çözme becerilerinin geliştiği ve eğitim –öğretim hayatlarında daha başarılı oldukları görülmüştür.

Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencilerimiz için çağın gerektirdiği yenilikleri ve gelişimleri kampüslerine entegre eden ve her zaman gelişimlere açık olan bir kurum olmaya devam edecektir.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.