banner461
banner195

Altınyıldızlılar Dünya Şampiyonasına Gidiyor

Dünya Yıldızlar Atletizm Şampiyonasında 4 Altınyıldızlı Milli Atletin Hedefi Şampiyonluk.

Altınyıldızlılar Dünya Şampiyonasına Gidiyor
30 Haziran 2017 Cuma 14:41

banner143
banner134
Altınyıldız Liseleri başarıda sınır tanımıyor. Yıllardır Üniversite Sınavlarında Nevşehir Birinciliklerini kazanarak, Türkiye’nin en başarılı Liseleri arasında yer alan Altınyıldız, Uluslar arası yarışmalarda Türkiye’nin yüz akı oluyor.

        12-16 Temmuz 2017 tarihlerinde Kenya’da yapılacak olan Dünya Yıldızlar Atletizm Yarışmalarında Altınyıldız Koleji Liselerinden 4 öğrenci Türkiye’yi temsil etme onurunu yaşayacak. Değişik tarihlerde ulusal ve uluslar arası başarılar kazanan Milli sporcularımız ülkemizin milli gururu oldular.

        03 Haziran 2017 Cumartesi günü İstanbul’da yapılan Balkan Şampiyonasında 2si Altın, 2si Gümüş Toplam 4 Madalya kazanarak, Türkiye’ye, Nevşehir’e ve Altınyıldız Koleji’ne büyük mutluluk yaşatan Altınyıldızlı Milli atletlerimizin yeni hedefi Dünya Yıldızlar Atletizm Şampiyonası.   

         4 Altınyıldız Koleji, Anadolu Liseli Milli öğrencimizin Kenya’da yarışacakları kategoriler;
 ERDEM ÖZ,  800 m.
 BURHAN GÖRÜROĞLU 1500 m.
ANIL KALAYCI, 2000 m. (Engelli)
 MURAT YALÇINKAYA, 2000 m. (Engelli)

Altınyıldız Liseli Milli Atletlerimiz,2017 Dünya Yıldızlar Atletizm Şampiyonasında ve 2018 Dünya Liseler arası Atletizm Şampiyonasında, Altınyıldız Koleji’nin 20. Kuruluş yıldönümünde, Okullarına ve Ülkelerine madalyalar kazandırmak olduğunu belirttiler.

Nevşehir’e bu başarıları yaşatan Altınyıldız Eğitim Kurumları olarak; atletlerimizi, ailelerini, öğretmenlerini ve Milli Takım antrenörü Resul Köstekçi ile ekibini kutluyoruz.Öğrencilerimizin kazandığı her başarı sonrasında bizleri arayarak kutlayan,mutluluklarımızı paylaşan herkese teşekkür ederiz.
BAŞARILAR TÜRKİYE, BAŞARILAR ALTINYILDIZLILAR... DUALARIMIZ SİZLERLE

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.