banner461
banner195

Artık Haram’dan Rızık Elde Eden Toplum Haline Gelmişiz

Şuurlu Öğretmenler Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Aydemir, gezi Parkı olayları ve geçtiğimiz günlerde bir derbi maçı sonrası yaşanan olayların ülkeyi yönetenler tarafından iyi tahlil edilmesi gerektiğini söyledi.

Artık Haram’dan Rızık Elde Eden Toplum Haline Gelmişiz
01 Ekim 2013 Salı 10:51

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Şuurlu Öğretmenler Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Aydemir, gezi Parkı olayları ve geçtiğimiz günlerde bir derbi maçı sonrası yaşanan olayların ülkeyi yönetenler tarafından iyi tahlil edilmesi gerektiğini söyledi.

Şuurlu öğretmenler Derneği olarak ülkede ve ilimizde yaşanan toplumsal olaylara duyarsız kalmayacaklarını dile getiren Şube Başkanı Mustafa Aydemir, “Şuurlu öğretmenler derneği olarak bizlerde bu ülkede, bu ilde ve çevremizde yaşanan olaylara duyarsız kalamayız. Toplumsal olayların ülkemiz insanlarına olumsuzluk getirmesini bizlerde arzu etmeyiz. Son dönemlerde ilimizde meydana gelen adam öldürme, tecavüz, cinsel taciz gibi olayların mutlaka önlenmesi ve bu konuda ciddi tedbirler alınmasını gerektiğine inanıyoruz. Bu konuda toplumsal bir hassasiyetin yükseltilmesi lazım. Bu tür olaylara karşın kanuni bir takım önlemler alınsa da suç işleme oranları azalacağına artıyor. Suç işleme yaşı da 12-15 yaşlarına kadar inmiş durumda. Bu suçlar durduk yere işlenmiyor. Her şeyden önce ülkemiz de ve ilimizde yaşayan insanlarımızın bir bölümünde suça meyillik artmış durumda. Bu tür olumsuzlukların altında eğitimsizlik ve dijital yayınların geldiğini düşünüyoruz. Bu televizyon dizilerinin toplumumuzda bir dejenerasyon yarattığını hep söyledik ama maalesef bu konuda olumlu bir adım atılabilmiş değil. Dizi filmler cinsellik, kumar ve içki gibi olumsuzları içeriyor. Ve küçükten büyüğe herkesi bu olumsuzlara yönelik teşvik ediyor. Manevi eğitimi olmayan insanlarımızda kolaylıkla bu tür tuzaklara düşüyor. Çanakkale’yi geçemeyen haçlı zihniyeti görsel medya ile gençlerimizden bunun adeta hıncını alıyor. 13 yaşında Çanakkale de vatanı uğruna şehit olanlar şimdi ayağa kalksa biz bu zamanın gençleri için mi şehit olduk deseler ne derdik acaba?. Gezi olayları ve geçtiğimiz günlerde Beşiktaş – Galatasaray maçının ardından yaşananları bu ülkeyi yönetenlerin enine boyuna tahlil etmesi gerekiyor. Bir ülkenin yolu, suyu, alt yapısı önemli. Ama bence bir ülkenin ve özellikle bizim gibi nüfusunun büyük bir bölümü genç olan bir ülkenin en önemli değeri gençleridir. Bu ülkenin gençlerine Vatan sevgisini, insan sevgisini, maneviyatı, Allah korkusunu veremezsek neyi vereceğiz. Gelecekte bu gençlerden ne bekleyeceğiz. Şimdinin gençliğinden doğrusu ben hiç ümitli değilim. Bir ülkede 8. sınıfa giden bir genç esrar kullanabiliyorsa, sen kalkıp 22.00 da içki satışını yasaklıyorsan bunun ne anlamı var. Bunlar göz boyamaktan başka bir şey değil. Tekel maddeleri ülkemizde ne yazık ki en çok kullanılan ürünler arasına girmiş durumda. Bira şişesi satarak evinin geçimini sağlayan insanlarımız var. Akşamları elinde poşetle gezip yol boyunca bira şişesi toplayıp satıp evinin rızkını sağlamaya çalışır bir toplum haline gelmişiz. Bırakın helalinden kazanmayı haramdan rızık elde etmeye çalışan bir toplum haline gelmişiz” diye konuştu. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.