banner461

Artık yeter diyoruz, çocuklarımızdan kirli ellerinizi çekin..!

Birleşik Kamu-iş İl Temsilcisi ve Eğitim-iş Nevşehir Şube Başkanı İbrahim Demir, son dönemlerde yeniden gündeme gelen çocuk istismarlarına yönelik tepkisini dile getirdi.

banner503
Artık yeter diyoruz, çocuklarımızdan kirli ellerinizi çekin..!
27 Nisan 2019 Cumartesi 13:06

banner143
banner134

Birleşik Kamu-iş İl Temsilcisi ve Eğitim-iş Nevşehir Şube Başkanı İbrahim Demir, son dönemlerde yeniden gündeme gelen çocuk istismarlarına yönelik tepkisini dile getirdi.

Demir, “Ülkemizde çocuğa ve kadına yönelik cinsel istismar haberleri korkunç şekilde bir kez daha toplumun gündemine gelmiştir. Ülkemizde çocuk istismarı kaygı verici boyutlara ulaşmıştır. İstanbul’da cinsel istismara maruz bırakılan ve ameliyat edilen 5 yaşındaki çocuğun tedavisi devam etmekte ve yaşam mücadelesi ciddiyetini korumaktadır.  Bugün aynı bölgede 7 yaşında bir kız çocuğu apartmanda cinsel tacize uğramıştır. Ardında İstanbul'da bir kadın, bindiği Metrobüs’te Fatih Özdemir adlı şahsın cinsel saldırısına uğramıştır. Üst üste yaşanan çocuk ve kadın tacizleri, kaçırılma ve tecavüz olayları toplumu derinden sarsmaktadır. AKP iktidarı çocuklarımızın ve kadınlarımızın can, beden ve ruh sağlığını koruyamamaktadır. Ülkemizde çocuk istismarı, çocuklara yönelik cinsel saldırı suçları AKP iktidarının utanç tablosudur. Siyasal iktidarın politikaları, cinsel istismar ve cinsel saldırıların artmasına yol açarken, kadına ve çocuğa yönelik taciz, tecavüz ve katliamların büyümesine neden olmaktadır. Çocuklara yönelik saldırılara, neresinden bakarsak bakalım, hangi açıklamayı yaparsak yapalım yetersiz kalacaktır. Çocuklara yönelik cinsel istismar toplumun kirlenmişliğini ve çürümüşlüğün göstermektedir. Geldiğimiz bu noktada tüm yaşananların sorumlusu ülkeyi yönetenlerdir. Bugüne kadar çocuklara ve kadınlara yönelik cinsel istismar, şiddet ve taciz olaylarına izin vermedik ve vermeyeceğiz. Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu olarak; bu insanlık, hukuk, ahlak, bilim ve akıl dışı cinsel saldırılara karşı örgütlü gücümüzü kullanarak mücadele edeceğiz. Çocuklarımızın masumiyetini ve ülkemizin geleceğini asla karanlık ellere teslim etmeyeceğiz” ifadelerinde bulundu.


Kaynak: MHA
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.