banner461
banner195

Avanos Anadolu imam hatip’te yaz etkinliği düzenlendi

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ile Diyanet Vakfının Avanos Anadolu İmam Hatip Lisesinde düzenlediği Yaz Eğitimi Etkinliği yapıldı.

Avanos Anadolu imam hatip’te yaz etkinliği düzenlendi
20 Temmuz 2016 Çarşamba 12:52

banner143
banner134
Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ile Diyanet Vakfının Avanos Anadolu İmam Hatip Lisesinde düzenlediği Yaz Eğitimi Etkinliği yapıldı.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Berk, yapılan çalışmalarla ilgili incelemelerde bulundu. Mehmet Berk´e Okul Müdür İbrahim Çiftçi ve etkinliklerde görevli personel eşlik etti. 
Din Öğretimi Genel Müdürlüğü “Okula, Mesleğe ve Hayata Hazırlık” Yaz Eğitim Etkinlikleri 2016 Yılı Avanos Anadolu İmam Hatip Lisesinde 3 Haftalık  Mesleki Gelişim Genel Etkinlikleri yapılıyor. 
Etkinlikte öğrencilere Kur’an-ı Kerim, Hadis Okumaları, Fıkhi Meseleler, İslam Ahlakı, Hitabet ve Mesleki Uygulama, Kur’an’ı Anlamaya Giriş, Spor Etkinliği ve Sanat Etkinliği, Çeşitli Söyleşi-Konferans gibi etkinliklerle dolu dolu bir Eğitim programı yapılıyor.

% 10 bile ziyarete açık değil
Kapadokya, yer üstünde olduğu kadar yer altında da çok sayıda kültürel zenginlik barındırıyor.
Kapadokya bölgesinde, 250 yer altı şehri bulunuyor. Yer altı şehirleri, yerli ve yabancı turistlerin büyük ilgisini çekiyor. Kapadokya bölgesine kadar ulaşan ilk Hristiyanların çok tanrılı dine mensup insanların saldırılarından korunmak amacıyla oluşturdukları bilinen yer altı şehirleri, ilk dönemlerde sığınma, daha sonraki dönemlerde ise yaşam merkezleri olarak kullanılmış.
Yer altı şehirlerinde, günümüzün sosyal yaşamını aratmayan tarzda yapılanmaları görmek mümkün. Yerin 40-70 metre altlarına kadar dengeli ve mimari ölçümlere uygun tarzda oyularak yapılmış olan ve mimarlık harikası olarak nitelendirilen yer altı şehirlerinde, hava bacaları ve su depolarının yanı sıra dıştan gelebilecek saldırıları önleme amacıyla kalın sürgü taşları, erzak depoları, yatak odaları, şarap mahzenleri, hayvan barınakları, kilise, şarap üretim alanları yer alıyor.
Söz konusu yer altı şehirlerinden Nevşehir’de 6, Kırşehir’de 2 ve Aksaray ilinde 2 olmak üzere toplam 11’i turistlerin ziyaretine açık.

Kaynak: MHA
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.