banner461

Başarının Doğru Adresi Kardelen!

Türkiye 1.lerinin okulu Özel Kardelen Fen ve Anadolu Lisesi, YKS’de Elde Ettiği Başarılarla 2020 Yılına da Damga Vurdu.

banner503
Başarının Doğru Adresi Kardelen!
08 Ağustos 2020 Cumartesi 10:33

banner143
banner134

Türkiye 1.lerinin okulu Özel Kardelen Fen ve Anadolu Lisesi, YKS’de Elde Ettiği Başarılarla 2020 Yılına da Damga Vurdu.

Son “resmi” yerleştirme sonuçlarına göre %94’lük yerleştirme başarısıyla özel okullar Nevşehir 1.si,  "resmi" puan ortalamalarına göre de özel okullar Nevşehir 1.si olarak hem bireysel hem de kitlesel bazda Nevşehir’in en başarılı özel okulu olan Özel Kardelen Fen ve Anadolu Lisesi, 2020 YKS’ye de damga vurdu. Hüseyin Kağan Özdemir’in Nevşehir tarihinin en iyi derecesini elde ederek 2020 YKS Türkiye 1.si olmasının yanında kitlesel anlamda elde ettiği birçok derece ile Nevşehir’in lider eğitim kurumu konumunda bulunan Özel Kardelen Fen ve Anadolu Lisesi, elde ettiği bireysel ve kitlesel başarılarla gerek yerel gerekse ulusal basında geniş yer buldu.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Özel Kardelen Fen ve Anadolu Lisesi Müdürü Mürsel Mert, “Özel Kardelen Fen ve Anadolu Lisesi olarak her yıl olduğu gibi bu yıl da YKS’ye damga vurmanın ve bu anlamda Nevşehir’in ‘öncü kurum’u olmanın haklı gururunu yaşamaktayız. Gerek bireysel gerekse kitlesel anlamda elde ettiğimiz dereceler, bizleri her yıl  olduğu gibi bu yıl da zirveye taşımıştır. Hüseyin Kağan Özdemir isimli öğrencimizin elde ettiği YKS Türkiye 1.liğinin yanında Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi (Tam Burslu) de dahil olmak üzere Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi (İngilizce), Boğaziçi, ODTÜ gibi ülkemizin birçok seçkin üniversitesine girmeye hak kazanmıştır. Öğrencilerimiz, elde ettikleri başarı sıralamalarına göre tercihte bulunmaları neticesinde 2020 YKS resmi sonuçlarına göre ülkemizin en seçkin üniversitelerinden Koç, Boğaziçi, ODTÜ, Hacettepe dahil olmak üzere 15 tıp fakültesi, 10 diş hekimliği fakültesi, 5 hukuk fakültesi kazanacak sıralamaları elde etmiştir. Bunların yanında 30 öğrencimiz de ODTÜ, Boğaziçi, Bilkent, İTÜ Elektrik Elektronik Mühendisliği gibi ilk 30.000 dereceyle öğrenci alan mühendislik fakültelerini kazanabilecek sıralamaları elde etmiştir.

Bunların yanında öğrencilerimiz;

Türkiye 1.liği

Türkiye 3.lüğü

Türkiye 167.liği

Türkiye 224.lüğü

Türkiye 1244.lüğü

Türkiye 1671.liği

Türkiye 2209.luğu

Türkiye 2243.lüğü

Türkiye 2247.liği

Türkiye 2268.liği

Türkiye 3156.lığı

Türkiye 4254.lüğü

Türkiye 4619.luğu

Türkiye 5852.liği

derecelerini elde ederek bizleri gururlandırmıştır. Yukarıda belirtenlerin yanında Türkiye’nin en seçkin üniversitelerini kazanabilecek sıralamaları elde eden tüm öğrencilerimi, bizlerden bir an olsun bile desteklerini esirgemeyen ve her daim bizlere güvenen saygıdeğer velilerimi, bu başarıların mimarı olan bölgemizin lideri konumunda bulunan dev eğitim kadromu şahsım ve kurumum adına tebrik ediyorum.” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.