banner461
banner195

Batı Uygarlığının Çöküşü ve İslam Medeniyetinin Yükselişi Konferansı

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı, ‘Batı Uygarlığının Çöküşü – İslam Medeniyetinin Yükselişi’ konulu konferansta uluslararası öğrencilerle bir araya geldi. 

Batı Uygarlığının Çöküşü ve İslam Medeniyetinin Yükselişi Konferansı
06 Kasım 2017 Pazartesi 15:45

banner143
banner134
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı, ‘Batı Uygarlığının Çöküşüİslam Medeniyetinin Yükselişi’ konulu konferansta uluslararası öğrencilerle bir araya geldi. 
Kayseri Uluslararası Öğrenci Derneği (KUDER) tarafından hafta sonu, ‘Batı Uygarlığının Çöküşü – İslam Medeniyetinin Yükselişi’ konulu konferans düzenlendi. Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı’nın konuşmacı olarak bulunduğu konferansa; Erciyes Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Karamehmet Yıldız, KUDER Yönetim Kurulu Başkanı Mücahit Bulut, uluslararası öğrenciler ve davetliler katıldı. 
Konferans, Kur’an tilaveti ve ilahilerin okunması, KUDER Başkanı Mücahit Bulut’un açılış konuşmalarıyla başladı. Konferansa konuşmacı olarak katılan ve ‘Batı Uygarlığının Çöküşü – İslam Medeniyetinin Yükselişi’ konularında katılımcılara hitap eden RektörProf. Dr. Mazhar Bağlı, İslam’ın insanlığın sorunlarına gerçekçi ve kalıcı çözümler sunduğu, bunun anlaşılması için de Müslümanlara çok iş düştüğünü söyledi. 
Konferans sonunda uluslararası öğrenciler ile bir araya gelen Rektör Bağlı,  kendileriyle bir süre görüştü.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.