banner461
banner195

Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmeni Alınacak

NEVŞEHİR(MHA) İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmenliği alanında öğretmen alımının yapılacağı bildirildi.

Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmeni Alınacak
09 Şubat 2016 Salı 13:51

banner143
banner134
Konuya dair açıklamada; “Bakanlığımız Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün ilgi yazısında (EK-1);  Fatih Projesi kapsamında donanım kurulumu tamamlanan okullarımızda Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmeni görevlendirmesi ile ilgili açıklamalar ve formlar ektedir. BT Rehber Öğretmen görevlendirilmesinde Etkileşimli tahta kurulumları tamamlanmış veya etkileşimli tahta keşifleri yapılmış okullar öncelikli tercih edilecektir.(Ek-4) Bu okullarda ihtiyaç varken diğer okullara görevlendirme yapılmayacaktır. 

BT Rehber Öğretmenliği görevi başvuru şartları,  Ek -1’de yer alan bakanlığımız resmi yazısında belirtilmiştir. BT  Rehberliği görevi öğretmenin kadrosunun bulunduğu ilçe sınırları içinde yapılacaktır. BT Rehber öğretmenlik görevi eğitim-öğretim saatleri içerisinde yapılacaktır. Branşı “Sınıf Öğretmeni” olan öğretmenlere bu görev verilmeyecektir, 100 saatlik “Fatih Projesi BT Formatör Öğretmen Eğitimi” hizmet içi belgesi olması durumunda görevlendirme yapılabilecektir. BT Rehber öğretmenleri okullarında var olan ders görevini yerine getirdikten sonra kalan zamanda bu görevi yürüteceklerdir. Kadrolarının bulunduğu okuldan farklı okulda görevlendirilen BT Rehber Öğretmenleri; BT Rehberliği görevini görevlendirildikleri okulda yapacaklardır. Kadrolarının bulunduğu okulda sadece kendi branşlarındaki derslere gireceklerdir. BT Rehber öğretmenlerine görevlendirildikleri okulda ders verilmeyecektir. Bu dersler de kadrolarının bulunduğu okul idareleri tarafından tüm haftaya yayılmayacak, en az günde verilecek şekilde planlanacaktır. Görev almak isteyen öğretmenlerimizin, Ek–2 deki formu doldurup ek olarak okilicay@meb.gov.tr adresine gönderilmesi ayrıca kadronun bulunduğu okuldan imzalı EK-2 formun üst yazı ile Nevşehir Milli Eğitim Müdürlüğü Fatih Projesi Eğitici Formatörleri Birimine ilçeler dahil 11/02/2016 Perşembe günü mesai bitimine kadar iletmeleri gerekmektedir” ifadelerine yer verildi.   


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.