banner461
banner195

Bilişim teknolojileri rehber öğretmenliği için son başvuru tarihi 08 Eylül

İl Milli Eğitim Müdürlüğünce yapılan açıklamada bilişim teknolojileri rehber öğretmeni olarak görev almak isteyenlerin en geç 08 Eylül 2016 günü mesai bitimine kadar başvurularını yapmaları çağrısında bulunuldu.

Bilişim teknolojileri rehber öğretmenliği için son başvuru tarihi 08 Eylül
01 Eylül 2016 Perşembe 13:17

banner143
banner134
İl Milli Eğitim Müdürlüğünce yapılan açıklamada bilişim teknolojileri rehber öğretmeni olarak görev almak isteyenlerin en geç 08 Eylül 2016 günü mesai bitimine kadar başvurularını yapmaları çağrısında bulunuldu.
Konuya ilişkin açıklamada; “Bakanlığımız Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün 2016-2017 1. Dönem Fatih Projesi kapsamında donanım kurulumu tamamlanan okullarımıza Fatih Projesi Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmeni (Fatih BTR) görevlendirmesi yapılacaktır. Bu hususta; Fatih BT Rehber Öğretmen görevlendirmesi Etkileşimli Tahta kurulumları tamamlanmış kurumlarımıza yapılacaktır. BT Rehber Öğretmenliği görevi başvuru şartları ve görevleri, Ek-1’de yer alan bakanlığımız resmi yazısında detaylı olarak belirtilmiştir. Fatih BT Rehberliği görevi öğretmenin kadrosunun bulunduğu ilçe sınırları içinde yapılacaktır. Fatih BT Rehber öğretmenlik görevi eğitim-öğretim saatleri içerisinde yapılacaktır. Görevlendirmeye branşı Bilişim Teknolojileri olanlar ile Fatih Projesi BT Rehber Öğretmenliği Kursunu (100 Saat) başarı ile tamamlamış olan diğer branş öğretmenlerimiz başvurabilirler. Fatih BT Rehber öğretmenleri okullarında var olan ders görevini yerine getirdikten sonra kalan zamanda bu görevi yürüteceklerdir. Şube sayısı 8 (sekiz)’ den az olan okullarımıza görevlendirme yapılmayacaktır. 21 saatten fazla ders yükü bulunan öğretmenlere kendi okulu dışında Fatih BT Rehberliği görevi verilmeyecektir. Kendi okuluna görevlendirilen öğretmenlerin ders yükünün birleştirilerek en az güne toplanması diğer kalan zamanlarda da BTR görevini yerine getirmesi gerekmektedir. (Not: Nöbet görevi ders yükü olduğu günler verilecektir.) Kadrolarının bulunduğu okuldan farklı okulda görevlendirilen BT Rehber Öğretmenleri; Kadrolarının bulunduğu okulda; sadece kendi derslere girecek ve nöbet tutabileceklerdir. Görevlendirildikleri okulda ders ve nöbet görevi verilmeyecektir. Kadrosunun bulunduğu okuldaki ders yükü birleştirilerek en az güne toplanarak, diğer kalan zaman ve günlerde görevlendirildiği okulda sadece BT Rehber öğretmenliği görevini yerine getirecektir. Görev almak isteyen öğretmenlerimizin, 08 Eylül 2016 Perşembe günü mesai bitimine kadar kadronun bulunduğu okuldan imzalı Ek-2 formun üst yazı ile Nevşehir Milli Eğitim Müdürlüğü Fatih Projesi Koordinatörlüğüne iletmeleri gerekmektedir” denildi.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.