banner461
banner195

“Biz Anadoluyuz” Projesinin Nevşehir Ayağı Başladı

İçişleri Bakanlığınca ülke genelinde uygulamaya konulan “BİZ ANADOLUYUZ” Projesinin Nevşehir ayağı başladı.

“Biz Anadoluyuz” Projesinin Nevşehir Ayağı Başladı
06 Kasım 2017 Pazartesi 21:00

banner143
banner134
İçişleri Bakanlığınca ülke genelinde uygulamaya konulan “BİZ ANADOLUYUZ” Projesinin Nevşehir ayağı başladı. Doğu ve Güney Doğu Anadolu Bölgesinde Şehit ve Gazi yakını, terör mağduru, dezavantajlı bölgelerde eğitim gören 21 İlimizde; 15 yaş altı ortaokul seviyesinde 50.000 öğrencimizin, batıda yer alan 23 ilimize 2 gece 3 gündüz olmak üzere ziyaretlerini gerçekleştirmek, iller arası kardeşlik köprüsü kurmak, çocuklarımızın arzulanan özgüven duygusunu kazanmalarına destek vermek, öğrenciler arasında kardeşlik, yardımlaşma, dayanışma, işbirliği duygularının pekiştirilmesini sağlama amaçlı Proje kapsamında, Kars Merkez, Akyaka, Arpaçay ve Digor İlçelerinden olmak üzere Toplam 176 öğrenci  öğretmenler nezaretinde ilimizi ziyaret etti.
        Nevşehir Valiliğimizin himayelerinde yürütülen BİZ ANADOLUYUZ PROJESİ kapsamında 176 kişilik Kars’tan gelen misafir öğrencileri havaalanında düzenlenen törenle; Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Gülşehir Kaymakamı Çağlar Tekin, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hüseyin Şener, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Ünlüer ve öğrenciler Kapadokya Havalimanında çiçek ve davul, zurna eşliğinde karşıladı. Nevşehir Valisi Sayın İlhami AKTAŞ, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Sayın İçişleri Bakanımızın bu projeye çok önem verdiğini belirterek İçişleri Bakanlığının talimatlarıyla “Biz Anadoluluyuz Projesi” kapsamında başlatılan ve özellikle Doğu ve Güney Doğudaki illerimizden büyük illerimize, turistik yörelere davet etmeye fırsat bulduğumuz gençleri ilimizde gezdirip, kültürel faaliyetlerde bulundurarak, kaynaşmayı sağlayacaklarını belirtti. 
        2 gece 3 gündüz süreli olarak hazırlanan Gezi Programı planlaması çerçevesinde; “ Kaymaklı Yer Altı Şehri, Uçhisar Kalesi, Göreme Açık Hava Müzesi, Avanos, Ortahisar ve Ürgüp Üç Güzeller, Nevşehir Merkez Kurşunlu Cami ziyareti…” gibi şehrimizin tarihi, kültürel, turistik özelliklerini yansıtan mekânlar ve bölgelere ziyaretin yanı sıraJandarma At ve Köpek Eğitim Merkezi Komutanlığı  (JAKEM) tarafından gösteri gerçekleştirilmiştir. Kars’tan İlimize gelen 176 kişilik öğrenci kafilesi kendilerini misafir edecek olan aileler tarafından karşılanarak 2 gün boyunca ağırlanmışlardır. 05.11.2017 Pazar günü düzenlenen misafir öğrencilerle birlikte ev sahibi öğrenciler de katılarak kaynaşmaları sağlanmıştır.  Kars’tan gelen misafir öğrencilerimiz, Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Gülşehir Kaymakamı Çağlar Tekin, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hüseyin Şener, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Ünlüer tarafından bugün saat 15:30 uçağı ile memleketlerine uğurlandı.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.