banner461

Biz Rauf Nail Akman İlkokulu Öğretmenleriyiz

Biz Rauf Nail Akman İlkokulu Öğretmenleri. Çocukların kalplerindeki sevgi denizinde kulaç atarız...

Biz Rauf Nail Akman İlkokulu Öğretmenleriyiz
12 Temmuz 2019 Cuma 12:28

banner143
banner134

Biz Rauf Nail Akman İlkokulu Öğretmenleri. Çocukların kalplerindeki sevgi denizinde kulaç atarız... Bin bir çeşit çiçeğin bizim bahçemize düşenlerinden demetler yaparız. Çocukların zihinlerine bilgi, kalplerine iyilik, güzellik ve doğruluk tohumları saçarız. Derdimiz ne para ne pul... Bizim derdimiz çocukları emniyet içinde geleceğe hazırlamak.. Biz ki bir öğretmeniz, içinizden biriyiz. Sizin ve

24 Kasım 1928’de Atatürk’le doğan bir güneşiz. Güler yüzlü hemşiredeki tebessüm biziz. Memur, bizden öğrendikleriyle yürütüyor işini. Bizlerin rehberliğimde yazıyor, sanatçımız, gazetecimiz. Çünkü Biz düşünceyiz. Ressama tuval, tuvale boya bizleriz. Bizler” günaydın diyen her dildeyiz.”Bizler “Öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır.”diyen gönüldeyiz. Mevlana’yız biz. Her din,her renk,her ırk için pınarız .İbn-i Sina’yız bizler. , hasta bizden medet umar. Mimar Sinan’ız bizler; ezanlar ki her ulu minaremde inler.Akşeddin’iz biz, bizden feyiz aldı Fatihler, Kanuniler, Mustafa Kemal diyen dil biziz . İlim biziz, çağdaş uygarlıktır hedefimiz. Barış biziz; Çünkü beyinlere birlik ve beraberlik ve sevgiyi biz işleriz. Biz öğretmeniz. Hem yetiştiren, hem yetişeniz.

Bizler çocuk olan her evde varız. Öğretmenim diyen her sesle coşarız. Biz öğretmeniz. Her düşünen kafada biraz vefa ararız. Selam vermeyen emeklerimize yanarız. Öyle geniştir ki iyimserlik ölçümüz, vefasızlığın adını zamansızlık koyarız. Başarı grafiğine çocukla tırmanırız. Mutsuz olan öğrencimizde mutsuzluğu yaşarız. Kaderimiz bu bizim. Sevgiyi paylaşırız... Ektiği tarlanın hasadını yapamadan çalışıp dururuz. Öğrencimiz bizleri unutmasın isteriz. En büyük kazancımız budur bizlerin.

Derler ki ; “Hastalık bizlere, sağlıkta bizim için.” Biliriz bizlerin sağlığı en az üç yüz seksen kişi için. Bu tutkuyla çalışırız, bu amaçla terleriz. Pes ettiğimiz gün gelir. Bir tatil gelse deriz. Özlenen tatil ise tekdüze gelir bizlere. Ders yok, zil yok, bilgi yok.Yalnızlık çöker odamıza. Okulsuz bir çevrede karaya vurmuş bir balığız. Kölelik ise harf öğretene biz milletimize köleyiz Görevimizi yapmanın ciddiyet ve gururunu daima omuzlarımızda ve yüreğimizde hissederiz..

Okulumuzun minik yürekleri bu ülkenin geleceği olduğunuzu ve sizden çok şey beklenildiğini unutmadan çalışın. Bu konuda hiç şüpheniz olmasın ki bizler ve aileleriniz sizin en büyük destekçiniz ve yardımcınız olacaktır.Gözlerinizdeki ışık, yüreğinizdeki sevgi var olduğu sürece hayatta hep başarılı olacağınıza inanıyoruz..

Yolunuz bilimin ışığıyla aydınlansın. Yüreğinizdeki sevgi seli hiç bitmesin.Gelecek kuşaklara sevgiyi, barışı, hoşgörü ve kardeşliği sizler taşıyacaksınız. Tek dileğimiz düşlerini kurduğunuz bir dünyada tüm beklentilerinizin gerçekleşmesidir.

Gözlerinizdeki ışık, yüreğinizdeki sevgi var olduğu sürece hayatta hep başarılı olacağınıza inanıyoruz.

Sizlerin tertemiz sevginiz,
Bizlere iyi geldi çocuklar,
Sıcacık olan her ilginiz,
İçimizi deldi çocuklar.
Tatlı masum sözlerinize,
Yüzümüz güldü çocuklar
Yaş dolu gözlerinize,
Kalbimiz üzüldü çocuklar.
Her birinizin tek tek adı,
Aklımızda kaldı çocuklar.
Bizlere verdiğiniz güzel tadı,
Geçen zaman çaldı çocuklar.
Siz büyüyüp gelişirken.
Çiçeklerimiz soldu çocuklar.
Dünya hep değişirken,
Önce sizi sordu çocuklar.
Size hiçbir zaman kızmadık.
Ama her şey zordu çocuklar.
İlham veriyordunuz çocuklar.
İyi ki aranızda öğretmeniz.
Gönlümüz huzur buldu çocuklar.
Helal olsun tüm emeklerimiz.
Gençliğimiz kayboldu çocuklar.

Değerli veliler bizim asıl amacımız sadece doktor, mühendis, öğretmen olacak çocuklar yetiştirmek değildir. Bizim asıl gayemiz; dürüst, namuslu, haysiyetli, dik durmayı bilen, doğru sözlü, vatanına milletine faydalı,milli ve manevi değerlerine bağlı, annesine babasına saygılı, ekmeğini taştan çıkaracak, haksızlık karşısında eğilmeyecek, onurlu ve ay yıldız sevdalı bireyler yetiştirmektir


Biz Rauf Nail Akman İlkokulu öğretmenleri. Şu gök kubbede bir hoş seda bıraktıysak ne mutlu bizlere.

Saygılarımızla.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.