banner461
banner195

“Bu Benim Eserim”den Nevşehir’e Türkiye 1.cliği

TÜBİTAK – MEB işbirliği ile bu yıl onuncusu düzenlenen “ Bu Benim Eserim “ proje yarışması Ankara Finali Başkent Öğretmenevi’nde gerçekleştirildi.

 “Bu Benim Eserim”den Nevşehir’e Türkiye 1.cliği
09 Haziran 2015 Salı 15:43

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Ülkemizin insan yetiştirme kapasitesini güçlendirmek, ihtiyaç duyulan bilim insanı yetiştirmek, ülke genelinde bilimsel amaçlı etkinliklere  ilgiyi ve katılımı arttırarak yaygınlaştırmak, geleceğin bilim insanı olma potansiyeline sahip çocukları erken yaşlarda keşfedip var olan  yeteneklerini desteklemek amacıyla TÜBİTAK – MEB işbirliği ile bu yıl onuncusu düzenlenen “ Bu Benim Eserim “ proje yarışması Ankara Finali Başkent Öğretmenevi’nde gerçekleştirildi.

İlimizin 3 proje ile temsil edildiği Ankara Finali’nde 12 bölgeden, 36’ sının Matematik 36’ sının Fen Bilimleri olmak üzere toplam 72 proje sergilenerek her alanda dereceye giren ilk 3 projenin öğrenci ve danışman öğretmenleri ödüllendirildi.

İlimizi Ankara Finali’nde Matematik alanında temsil eden Avanos Kalaba Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu öğrencisi Gülsün Çelik, Ali Karasu danışmanlığında hazırladığı “Altıgensel Şifreleme” adlı projesi Türkiye 1. Si seçildi.

Ankara Finali’nde İlimizi; TOKİ 125.Yıl Ortaokulu adına “ Işık Hızında İletişim” adlı proje ile temsil eden proje sahibi öğrencisi Ebu Bekir Gönenç ve danışman öğretmeni Nusret Çimentepe, Hacı Bektaş Veli  ortaokulu “Çember Hesap Makinesi “adlı proje ile temsil eden proje sahibi öğrenci  Umut Erdoğdu ve danışman öğretmeni Tolga Zengin’e ve Matematik alanında  Türkiye birincisi olan olan okulumuz Kalaba Mehmet Akif ortaokulu öğrencisi Gülsün Çelik  ve danışman öğretmeni Ali Karasu’ ya  teşekkürlerimizi sunar, projelere desteklerinden dolayı kurum idarecilerimizi tebrik ederiz.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.