banner461
banner195

Bu Gidişle 2105’e Bile Zor

Nevşehir kamuoyunu uzun zamandır meşgul eden yeni Öğretmenevi konusunda yaprak kıpırdamıyor. Ya da yetkililer kamuoyunu bilgilendirmekten yana aciz bir durumda.

 Bu Gidişle 2105’e Bile Zor
21 Haziran 2013 Cuma 11:14

banner143
banner134

 Bu Gidişle 2105’e Bile Zor

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir kamuoyunu uzun zamandır meşgul eden yeni Öğretmenevi konusunda yaprak kıpırdamıyor. Ya da yetkililer kamuoyunu bilgilendirmekten yana aciz bir durumda.

2011 Yılından bu yana Eski Milli Eğitim Müdürü Harun Fatsa döneminde başlayan ve ardından Öğretmenevinin yapımı için seçilen Karayolları Şefliği binasının yanındaki alanın il merkezine uzak oluşu nedeniyle beğenilmemesinin ardından hatırlanacağı üzere öğretmenevi için Nevşehir Üniversitesinin yakınında bir alan seçilmişti.

Arazi tahsis işlemlerinin sürdüğü belirtilen Yeni Öğretmenevinin ihale aşamasına bile getirilemediği günümüzde görülüyor ki, yeni öğretmenevi projesinin temeli 2014 Yılına yetişmeyecek. 2015 Yılında ancak temelinin atılabileceği gözlenen yeni Öğretmen evi Milli Eğitim Müdürlüğünün hanesine koskoca bir sıfır olarak eklenmiş durumda.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
NEVŞEHİRLİ OLMAK - 5 yıl önce
eğitim adina nevşehir de hiç bir yaprak kimildamiyorki öğretmen evi yapilsin.ölü topraği serilmiş gibi saat 10 da 11 mesai dedikodu yangel yat.keşke birileri görse bunu mesele nevşehirli olmak