banner461
banner195

Bu Okulumuz Artık Ömrünü Doldurdu

1983 yılında eğitim gönüllüğü Hatice Akman tarafından yaptırılan Nevşehir Merkez 2000 Evler Rauf Nail Akman İlkokulu adeta yıkıldım yıkılacam diyor.

Bu Okulumuz Artık Ömrünü Doldurdu
04 Aralık 2014 Perşembe 23:25

banner143
banner134
1983 yılında eğitim gönüllüğü Hatice Akman tarafından yaptırılan Nevşehir Merkez 2000 Evler Rauf Nail Akman İlkokulu adeta yıkıldım yıkılacam diyor. Yetkililerin acilen bu okulumuza el atmaları ve herhangi bir olumsuzluğa sebep olmadan gerekeni yapmaları bekleniyor. 


Nevşehir’in en büyük mahallesi konumunda bulunan 2000 Evler Mahallesi’nin kuruluşunda yapılan ve bugüne kadar binlerce değerli insanın yetişmesine vesile olan Rauf Nail Akman İlkokulunun hali yaptıran hayırseverin ismine hiç yakışmıyor. Çünkü okulun ömrünü doldurmasıyla duvarları çatlaklarla dolu. Bunun yanı sıra yıllarca üst üste yapılan onarımlar bile artık okul binasının sadece görünüşü değiştiriyor. 


Görüştüğümüz öğrenci velileri ve mahalle sakinleri de bu okul binasının artık ömrünü doldurduğunu ve ismine yakışır bir şekilde yeniden yıkılarak yapılmasının daha uygun olacağını belirttiler. 


Biz de değerli hayırseverimizin yaptırdığı ve onca insanın yetiştiği bu okulumuzu  İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün gerekirse yıkarak ismine yakışır daha büyük bir okul yaptırmasını bekliyoruz .  

Haber: Nevşehir Postası / Muammer Başar

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
vatandaş - 3 yıl önce
Nevsehirin en buyuk mahallesi guzelyurttur.
Avatar
Ahmet - 3 yıl önce
sayın yönetici lütfen türkçemize özen gösteriniz, yıkılacam ne? yıkılacağım olmasın o?
Avatar
mıhtar - 3 yıl önce
sayın milli eğitim yetkilileri gelin inceleyin şu okulu.....yıkında yerine bu yaz sağlam bir okul yapın....yoksa çocukların üstüne çökecek....
Avatar
Mezun öğrenci - 3 yıl önce
bir zamanlar nevşehirin en aranılan ve devlet okulları içerisinde en başarılı okulunun düştüğü durum yürekler acısı.benim gibi ne doktorlar,hakimler,bürokratlar,öğretmenler ve diğer meslek sahibi insanlar yetişti o okuldan.il dışındaki bir nevşehirli olarak çok üzüldüm.bize emek veren başta okul müdürümüz sayın mustafa uçar olmak üzere tüm idareci ve öğretmenlerimizi istanbuldan selam,sevgi ve saygılarımızı sunuyorum.
Avatar
Kentsel dönüşüm - 3 yıl önce
kentsel dönüşüme ihtiyaç var, kale mahallesi temizlendi , sıra karasokuda...
Avatar
1985-1992 MEZUNU ASYA 3450 - 3 yıl önce
ne mezunlar verdi...zamaninda en güzel okuldu.yazik gerçekten yazik :( yenilensin ama adi sakin değişmesin sakinnnnnnnn
Avatar
kentsel dönüşüm - 3 yıl önce
kentsel dönüşümde sadece kale etrafını yıktılar ve enkazı toplamadılar şuanda şehrin göbeğinde çok kötü manzara var ayrıca meterisin karşısındaki evlerinde yıkılması lazım
Avatar
Vatandaş - 3 yıl önce
sayın site yönetimi burada çeşitli haberler yayınlıyorsunuz teşekkur ederiz bu konuda bızlerı haberdar ettıgınız için fakat bazı haberlerınız o kadar gerçek dışı kulaktan duyma haberler ki bazen cok sınır bozucu boyuta ulaşıyor . simdi merak ettiğim olay su okula siz gittiniz mi hiç okulla ilgili herhangi bir gözlemsel inceleme yaptınız mı yapsanız bile bu demek olmuyor kı sızın demenızle okul yıkıldı yıkılacak bu konuyla ilgili bi endişeniz varsa yetkılı kurumlara muracaat ederek bir teknık ekıbın orada inceleme yapmasını saglayabilirsinz burada boş haberler yaparak değil ...