banner461
banner195

Çat İlkokulu çocukları TEGV ile Hem Eğlendiler Hem Öğrendiler

TEGV’in Nevşehir’de bulunan Hanıfe-Tevfik Aktekin Öğrenim Birimi tarafından 07.05.2015 tarihinde Çat İlköğretim Okulu’nda gerçekleştirilen “Eğlen, Öğren Hijyen” etkinliğine katılan 152 çocuk öncelikle hijyenik ve temiz olmanın anlamını öğrenip, mikrop türlerini ve özelliklerini tanıdılar.

Çat İlkokulu çocukları  TEGV ile Hem Eğlendiler Hem Öğrendiler
07 Mayıs 2015 Perşembe 16:53

banner143
banner134
Unilever Türkiye'nin öncü markası Domestos ve TEGV işbirliği ile yürütülen “Eğlen, Öğren, Hijyen” Projesi kapsamında, TEGV’in Nevşehir’de bulunan Hanife-Tevfik Aktekin  Öğrenim Birimi, Çat İlkokul’nda gerçekleştirdiği etkinlik ile, çocukların hijyen ve öz bakım konusunda farkındalıklarını artırarak doğru temizlik alışkanlıkları geliştirmelerine yardımcı oldu.

Türkiye’nin eğitim alanında faaliyet gösteren en yaygın sivil toplum kuruluşu olan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı ve Unilever Türkiye'nin hijyen konusunda öncü markası Domestos işbirliğinde sürdürülen “Eğlen, Öğren, Hijyen” etkinliği; Türkiye’nin dört bir yanında yüz binlerce çocuğu hijyen konusunda eğitmeyi ve onlara küçük yaşlarda hijyen alışkanlıkları kazandırmayı amaçlıyor.


TEGV’in Nevşehir’de bulunan Hanıfe-Tevfik Aktekin Öğrenim Birimi tarafından 07.05.2015 tarihinde Çat İlköğretim Okulu’nda gerçekleştirilen “Eğlen, Öğren Hijyen” etkinliğine katılan 152 çocuk öncelikle hijyenik ve temiz olmanın anlamını öğrenip, mikrop türlerini ve özelliklerini tanıdılar. Sağlıklı olmak için el yıkamanın önemini, tuvalette hijyen bilincini ve mikroplardan korunma yollarını öğrendiler.


İnteraktif bir eğitim programı olarak geliştirilen ve hedef kitlesi İlköğretim 1.-8. sınıf çocukları olan iki saatlik “Eğlen, Öğren, Hijyen” etkinliği sayesinde sadece çocuklar değil, onlar aracılığıyla aileleri ve yakın çevreleri de hijyen ve özbakım konusunda farkındalık kazanıyor, doğru temizlik alışkanlıkları kazanma yolunda önemli adımlar atıyorlar. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.