banner461
banner195

Çevre Dostu Dodo Kuşu Kardelen Koleji’nde

Nevşehir’in önde gelen Eğitim Kurumu Özel Kardelen Anaokulu ve İlkokul öğrencilerine yönelik, nesli tükenen bir kuş türünden esinlenerek çizgi dünyasına aktarılan Çevreci Kahraman Dodo Kuşu Cosmo interaktif bir söyleşi gerçekleştirdi.

Çevre Dostu Dodo Kuşu Kardelen Koleji’nde
26 Mart 2018 Pazartesi 16:25

banner143
banner134

Çocuklarda küçük yaşlardan itibaren çevre koruma bilincinin, doğa sevgisinin yaygınlaştırılmasını ve kitap okuma alışkanlığının kazandırılmasına yönelik etkinlikler kapsamında Kardelen Koleji Konferans Salonunda düzenlenen Çevreye Duyarlılık Ödülü almış 5 adet kitabı bulunan sevimli kahraman Cosmo, Minik Kardelenlerle buluşmasında ‘yerlere çöp atmamalıyız, atık kağıt ve pillerimizi geri dönüşüme atmalıyız, ağaç dikmeliyiz, ağaçları kesmemeliyiz çevre dostu olmalıyız, ağaçlar havayı temizler, bize oksijen verir gibi birçok mesajlar verdi.

Çevreye nasıl duyarlı olacağımız örneklerle ve çizgi film sunumları ile anlatıldı. Ağaç ve hayvan sevgisini, geri dönüşümün önemini öğrencilere eğlenceli bir dile anlatan Dodo Kuşunu Minik Kardelenler çok sevdi. Beraber dans ederek hem eğlendiler hem öğrendiler. Etkinlik sonunda Kardelen Anaokulu ve İlkokul öğrencilerine ucundaki kapsülde karaçam tohumu bulunduran ‘tohumlu kalem’ hediye edildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.