banner461
banner195

“Çocuklarımız Aydınlık Yarınlarımızın En Büyük Güvencesi”

Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü Osman Şimşek, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında Çocuklarımızın aydınlık yarınların en büyük güvencesi olduğunu dile getirdi.

 “Çocuklarımız Aydınlık Yarınlarımızın En Büyük Güvencesi”
23 Nisan 2015 Perşembe 16:23

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) İl Milli Eğitim Müdürü Osman Şimşek, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında Çocuklarımızın aydınlık yarınların en büyük güvencesi olduğunu dile getirdi.

Şimşek, “Aydınlık yarınların güvencesi olan sevgili öğrencilerim, fedakâr öğretmen arkadaşlarım, değerli Nevşehirliler. Bugün Türk milletinin iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun, 95. yıl dönümünde büyük bir coşku, gurur ve heyecan yaşıyor, bu vesileyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı kutluyorum. Cumhuriyete giden en önemli adımlardan biri Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılış günüdür. Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu günü, geleceğimizin teminatı olan siz çocuklara bayram olarak hediye etmiştir. Çünkü çocuklar bir toplumun yarınları ve geleceğidir. Sevgili Öğrenciler: Türkiye Büyük Millet Meclisi, millet iradesinden aldığı gücü, üstlendiği ağır sorumluluğu, onurlu ve şerefli görevi İlk Meclisin açılışından bu güne kadar yerine getirmiş ve bundan sonra da getirmeye devam edecektir. Geleceğimizin teminatı, yarınlarımız olarak gördüğümüz siz çocuklarımızın; donanımlı, bilgi birikimine sahip, teknolojiyi iyi kullanan, bilgiye ulaşmanın yanında bilgi üretme becerisine sahip, soran sorgulayan  gençler olarak yetişmeniz en önemli beklentimizdir. Sizlere güvendiğimizi, hepinizi çok sevdiğimizi ve siz sevgili çocuklarımızın en iyi şartlar altında kaliteli bir eğitim almanızı, güven içerisinde yarınlara hazırlanmanızı ve tüm imkânları sizler için kullandığımızı bilmenizi istiyoruz. Dünya çocuklarının da katılımıyla büyük bir coşkuyla kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı´nın, milletimizin siz çocuklara verdiği değerin ve duyduğu güvenin en önemli göstergesi olduğunu unutmayınız. Türk çocukları da her yıl bu mutlu günlerini tüm dünya çocuklarıyla paylaşmakta ve dünyaya sevgi, barış, iyilik mesajı vermektedirler. Bu anlamlı günde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü, İstiklal Savaşımızın tüm kahramanlarını, Ebediyet yolculuğuna yiğitçe çıkan aziz şehitlerimizi, şükran, minnet ve rahmetle anıyorum. Bu duygularla 23 Nisan ulusal egemenlik ve Çocuk Bayramınızı kutluyor, saygılarımı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.