banner461
banner195

Danıştay Nezdinde Dava Açıldı

Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube başkanlığından yapılan açıklamada yürütmesinin durdurulması ve devamında iptali için Danıştay nezdinde dava açıldığı bildirildi.

Danıştay Nezdinde Dava Açıldı
30 Ocak 2015 Cuma 16:47

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube başkanlığından yapılan açıklamada Yüksek Öğrenim Kredi Ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü  Personeli Görevde Yükselme Ve Unvan Değişikliğinin resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdiğine dikkat çekilirken, Yönetmelikte sendika temsilcisine yer verilmemesi yönünde tesis edilen eksik düzenlemenin yürütmesinin durdurulması ve devamında iptali için Danıştay nezdinde dava açıldığı bildirildi.

Konuya ilişkin yapılan açıklamada; “Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren; Yüksek Öğrenim Kredi Ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü  Personeli Görevde Yükselme Ve Unvan Değişikliği yayımlanmıştır. Yayımlanan yönetmelikte yer alan, Görevde yükselme suretiyle atanacaklarda aranacak şartlar başlıklı 6/3-a-2, 6/3-b-2, 6/3-c-2, 6/3-d-2, 6/3-e-2 maddelerinin, Yönetmeliğin 9. Maddesinde yer alan “sözlü sınavda” ibaresinin, Yönetmeliğin 10/4. Maddesinde yer alan “sadece biri” ibaresinin, Yönetmeliğin 11/1. Maddesinde yer alan“uygun görülen zamanlarda, Sınav Kurulunca belirlenen ve duyuruda yer verilen konulardan yapılır” ibarelerinin, Yönetmeliğin sözlü sınav başlıklı 12. Maddesinin, Yönetmeliğin 17/3-b maddesinde “altı aylık süreyi aşmamak üzere” ibaresinin, Yönetmeliğin 19. Maddesinde sendika temsilcisine yer verilmemesi yönünde tesis edilen eksik düzenlemenin yürütmesinin durdurulması ve devamında iptali için Danıştay nezdinde dava açılmıştır” denildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.