banner461
banner195

Davalar Milli Eğitime Pahalıya Patladı

Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanlığı, il milli eğitim müdürlüğüne yönelik açılan davaların Müdürlüğü maddi olarak sıkıntıya düşürdüğüne dikkat çekiyor.

 Davalar Milli Eğitime Pahalıya Patladı
19 Eylül 2015 Cumartesi 14:52

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanlığı, il milli eğitim müdürlüğüne yönelik açılan davaların Müdürlüğü maddi olarak sıkıntıya düşürdüğüne dikkat çekiyor.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada; “Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü başta okul yöneticilerin görevden alınması ile beraber hakkında açılan davalar nedeni ile zor günler yaşarken binlerce lira da kaybettiği davalar için para ödemesi yapmakta. Özellikle Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün görevden alınan okul müdürleri ile ilgili yanlış değerlendirmede ısrar etmesi sonucunda ilk etapta açılan yaklaşık 30 davayı kaybetmesi sonucu avukat parası, yargılama giderleri vb. başlıklarda yaklaşık 30 Bin TL ödeme yapmak zorunda kalırken, yine yanlışta ısrar etmeye devam eden Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü İdare Mahkemenin kararına ve isteklerine uymama alışkanlığını devam ettirerek yöneticilerinin ikinci değerlendirilmesinde de bilerek ve kasıtlı değerlendirme yöntemini seçmesi sonucu yargı tarafından ikinci kez haksız bulunmuş ve ikinci kez olmak üzere yaklaşık 30 Bin TL daha görevden alınan okul müdürlerine karşın avukat parası ve dava masrafı ödemek zorunda kaldı. Yargı kararları doğrultusunda işlem yapmayan ve devleti zarara uğratan ve uğratmaya devam eden İl Milli Eğitim Müdürlüğü sorumlu yöneticileri, boş yere  devleti yargı giderleri ödetmek durumunda bırakırlarken, yanlış işlemlerden dolayı karşı tarafa ödenen binlerce lira avukatlık ücreti ile de ildeki mevcut eğitim ihtiyaçlarını ve eksikliklerini giderebilmeyi akıllarına bile getirmemekte. Devleti boş yere zarara uğratan kişileri kınıyor ve konuyu hukuki boyutta takip edeceğimizi belirtiyoruz” ifadelerine yer verildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.