banner461

Değerli Öğretmenim Projesi Kapsamında 2020 Yılının İlk Eğitim Programı Nevşehir’de Düzenlendi

Kapsamı her geçen gün genişleyen projeleriyle hayatına dokunduğu insanların sayısı yüz binlere ulaşan Anadolu Vakfı, Değerli Öğretmenim projesine 2020 yılında da devam ediyor.

banner503
Değerli Öğretmenim Projesi Kapsamında 2020 Yılının İlk Eğitim Programı Nevşehir’de Düzenlendi
22 Ocak 2020 Çarşamba 11:25

banner143
banner134

Proje kapsamında yılın ilk eğitim programı Nevşehir’de düzenlendi. Eğitim alanında görev yapan yöneticilere, idari personellere yönelik programda üç gün boyunca Davranış Yetkinlikleri Geliştirme eğitimi verildi.

Eğitim, sağlık ve sosyal alanlarda toplumsal gelişimi tetikleyerek, yaşam kalitesini yükseltecek farklılıklar yaratmayı hedefleyen Anadolu Vakfı, 2014 yılında başlattığı Değerli Öğretmenim projesi kapsamında 2020 yılındaki ilk eğitim programını Nevşehir’de düzenledi. 21-22-23 Ocak tarihlerinde gerçekleştirilen program kapsamında eğitim alanında görev yapan yöneticilere, idari personellere Davranış Yetkinlikleri Geliştirme eğitimi verildi. Değerli Öğretmenim projesi ile 6 yılı aşkın sürede 50 ilde 80.000’in üzerinde öğretmene ulaşıldı. Proje kapsamında Türkiye’nin dört bir yanında öğretmenlerin yanı sıra eğitim alanında görev yapan yöneticilere, eğitim alanında çalışan yöneticilere ve lise öğrencilerine yönelik eğitim programları düzenleniyor.

Eğitim sistemine yeni bir bakış açısı kazandırıyor

1979 yılından bu yana hayata geçirdiği sosyal etkisi yüksek projeler, yenilikçi ve öncü uygulamalarla Anadolu insanı için değer üreten Anadolu Vakfı, Değerli Öğretmenim projesi ile eğitim sistemine araştıran, sorgulayan, toplumsal sorunlara duyarlı ve çözüm odaklı; özgüven sahibi, mesleki yeterliliğe sahip, kişisel gelişimin sürekliliğini önemseyen, evrensel değerleri dikkate alan bakış açısını kazandırmayı hedefliyor. Proje kapsamında öğretmenlerin ve eğitim alanındaki yöneticilerin başarılı birer sosyal girişimci olabilmeleri için ihtiyaç duydukları bilgi ve becerilerin artırılmasına, bir problemden veya bir ihtiyaçtan yola çıkarak projeler geliştiren, sürdüren ve sosyal dönüşümü sağlayan yetkinlikleri ile toplumsal ve sosyal ihtiyaca yönelik sürdürülebilir sistemler kurabilme becerilerinin geliştirilmesine yönelik seminer ve eğitimler hayata geçiriliyor.

Tamamlayıcı eğitimler veriliyor

‘Sosyal Girişimcilik’ konusunda öncü olan proje ile “Çözüm Odaklı ve Proje Tabanlı Düşünebilen Yeni Kuşaklar” yetişmesini desteklemek hedefiyle tamamlayıcı eğitimler veriliyor. Toplumsal sorunların çözülebilmesi için toplumun önemli değişim öğelerinden biri olan öğretmenler ve yöneticiler aracılığıyla farkındalığın artırılması, yaratıcı ve yenilikçi projelerin ortaya çıkmasının sağlanması, sosyal girişimcilik ve projeler alanında öğretmenlerin ve dolaylı yoldan gençlerin kapasitelerinin artırılması amaçlanıyor. İl Milli Eğitim Müdürlükleri işbirliğinde yürütülen proje, gittiği tüm bölgelerde büyük ilgi ile karşılanıyor. Proje ile bugüne kadar 3 binin üzerinde proje başvurusu alındı. Toplumun sorunlarına yenilikçi ve uygulanabilir çözümler getirmeyi teşvik etmek amacıyla ‘Sosyal Girişimcilik Proje Yarışmaları’nın düzenlendiği projede bugüne kadar gerçekleştirilen 9 yarışma ile 240’tan fazla ödül verildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.