banner461

DEMİR’den 2016/2017 Eğitim Öğretim Yılı Yılsonu Mesajı

Nevşehir Milli Eğitim Müdürü Murat Demir 2016/ 2017 eğitim öğretim yılı yıl sonu mesajı yayımladı.

banner503
DEMİR’den 2016/2017 Eğitim Öğretim Yılı Yılsonu Mesajı
08 Haziran 2017 Perşembe 17:38

banner143
banner134
“Sevgili Öğrenciler,Değerli Öğretmenler, Kıymetli Veliler;
 
2016–2017  Eğitim-öğretim yılı sonuna gelmiş bulunmaktayız. 3.309 derslikte eğitim öğretim gören 19 okul öncesi eğitim kurumumuzda 5.781; 127 ilkokulumuzda 16.525; 101 ortaokulumuzda 18.838 ve 56 ortaöğretim kurumumuzda 15.122 öğrencimiz olmak üzere toplamda 303 okulumuzda 56.266 öğrencimiz, 4024 öğretmenimiz ile bir eğitim öğretim yılının sonuna geldik.
 
Eğitimciler olarak; görev ve sorumluluklarımızı yerine getirmenin huzuru içindeyiz. Yıl boyunca öğrencilerimizin başarılı ve aynı zamanda mutlu olmaları için ihtiyaç duydukları bilgi ve becerileri kazandırmaya çalıştık. Karnelerini alarak yaz tatiline adım atacak olan sevgili yavrularımızın; sosyal yönü güçlü, özgüveni tam, sorumluluk bilincine ve akademik bilgiye sahip bireyler olarak yetişmeleri için, üzerimize düşen görevi yapmaya çalıştık.
 
Sevgili Öğrenciler,
 
Yarın bir yıllık emeğinizin karşılığını alacaksınız. Sizlerin başarıları; bizler için, geleceğimiz için büyük bir gurur ve mutluluk kaynağıdır. Bizim size olan inancımız çok büyük. Büyük bir azim ve kararlılıkla tamamladığınız bu eğitim-öğretim yılı, hayatınızın yeni bir aşamasının da ilk adımı aslında. Sizden; verimli, güzel bir tatil dönemi geçirmenizi ve tatili tadile çevirerek yeni eğitim-öğretim yılına enerji ve umut dolu bir başlangıç yapmanızı bekliyoruz.                                                       
Tatil, kendinizi yenilemek, kendinizi geliştirmek için  çok iyi bir fırsattır. Kendinizi geliştirmenizi sağlayacak en önemli etkinlik ise kitap okumaktır.  Tatilde bol bol kitap okuyacak vakte sahip olacaksınız. Kitap okumaya karşı ilgisi olmayan öğrencilerin kalıcı başarıları yakalaması çok zordur. Tatilinizi sizlere yeni ufuklar açacak kitaplar okuyarak  değerlendiriniz.
 
 
Değerli Öğretmenler,
 
 Her zaman daha iyiyi, daha yeniyi ve daha fazlasını öğretmek amacıyla canla başla mücadeleyi kendinize ilke edinerek kutsal bir görev ifa ediyorsunuz. Pırıl pırıl yetişen bu yeni nesil, sizin emeğiniz, sizin alın terinizdir. Fedakârca yaptığınız çalışmalardan dolayı hepinizi tebrik ediyor,  Hz. Ali’nin ‘Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum’ düşüncesi ile sizlere, eğitim öğretim yolunda gösterdiğiniz üstün gayretler için teşekkür ediyorum. Öğretmenlik mesleğinin hem zihin hem de gönül işi olduğunun bilinci ile hızla değişen ve bilginin en değerli kaynak olduğu günümüzde, sizlerin de kişisel ve mesleki gelişiminizi devam ettireceğinize yürekten inanıyorum.
Sizlerin varlığı, bizim en büyük güç kaynağımızdır.Tatil döneminde kendinizi,bilgilerinizi güncelleyip yeni dönemde aynı şevkle öğrencilerimize ışık saçacağınıza yürekten inanıyorum.
 
Kıymetli Veliler,
 
Bugün,çocuklarımız karnelerini alıyor.Başarının sınırı yoktur.Her anne baba,çocuklarının çok başarılı olmasını ister.Unutmayalım ki bir çocuk ebeveyninin açığa çıkmış sırrıdır.Her şeyden çok önemsediğimiz varlıklarımızı yargılamak,kişiliğini zedeleyici ifadeler kullanmak çocuklarımızda tamiri imkânsız hasarlar oluşturur.Bu nedenle çocuklarımızın karneleri arzu ettiğimiz noktada değilse hatalarımızı eksiklerimizi tespit edip önümüzdeki yılda bu hataları tekrar etmemenin yollarını çocuğumuzla beraber aramalıyız.                                                                                   Çocuk yetiştirmek dünyanın en zor sanatıdır. Bu sanatın birinci basamağı daçocuklarımızı anlamaktır. Çocuğunu anlamayan bir anne-baba onunla iletişim kuramaz.   Çocukları sadece notlarına göre değil, genel durumunu göz önüne alarak değerlendirelim. Unutmayınız ki karnedeki notlar; sizler için de bir değerlendirme fırsatıdır. Yıl boyunca bir anne ve baba olarak onun başarısı için neleri yeterince yaptığınızı ya da yapamadığınızı görmenizi sağlayacaktır. Her çocuğun özelolduğunu, farklı yetenek ve gelişim özelliklerine sahip olduğunu unutmamak gerekir.
 
 
Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğretmen öğrencilerimize iyi tatiller dilerken, İl genelinde sorunsuz, başarılı bir eğitim ve öğretim döneminin tamamlanmasında özveri ile çalışan İl ve İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü Yöneticilerine, Okul Müdür ve Müdür yardımcılarımıza, Öğretmenlerimize, Okul Personellerimize, İl-İlçe Millî Eğitim personellerimize teşekkür ediyor,Üniversite(LYS)sınavlarına girecek öğrencilerimize de üstün başarılar diliyor,  saygılar sunuyorum.
                   MURAT DEMİR
İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.