banner461
banner195

Derinkuyu’da Yaz Kur’an Kurslarına ilgi devam ediyor

Derinkuyu Müftülüğünce İlçe merkezi, köy ve kasabalarında Yaz Kur’an Kursları kayıtları Haziran ayı sonuna kadar yapılabilecek. Yaz  Kur’an Kurslarında eğitim  üç dönem halinde düşünüldü.

Derinkuyu’da Yaz Kur’an Kurslarına ilgi devam ediyor
30 Haziran 2016 Perşembe 11:01

banner143
banner134
Birinci dönem 20 Haziran 8 Temmuz, ikinci dönem 11 – 29 Temmuz, üçüncü dönem de 1 -19 Ağustos tarihleri arasında verilecek. Kuslar 22 camide 9 hafta sürecek.Kurslara 800 civarında öğrenci katılıyor.
Kurslarda Allah ve peygamber sevgisinin yer aldığı ayetler mealleriyle okunuyor ve İslam'ın sevgi anlayışı çocuklara kazandırılmaya çalışılıyor. Hz. Peygamber'in Allah'ı, ibadetleri, akrabayı, din kardeşini, insanları, çevreyi sevmekle alakalı hadisler de kurslarda anlatlan konular arasında yer alıyor.
Derinkuyu Merkez İmam Hatipi ŞahinBozbel, “Çocuklar kurslara çok ilgililer, sureler, siyer, dini bilgiler üzerine kurs veriyoruz. Peygamberimizin güzel ahlakını da öğreniyorlar.”Dedi.
Hava sıcaklığına da dikkat çeken İmam Bozbel,”Görev yaptığımız bu camide çocuklar rahat bilgi öğreniyorlar. Birkaç gündür havalar çok sıcak. Dışarıda sıcaklığın 35-40 derece arası olduğu düşünüldüğünde caminin iç gibi dışı da serin. Bahçe de ise ağaçların gölgesi yetiyor. 

Osman Aytekin

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.