banner461
banner195

Dev Projeye Adım Adım

Nevşehir Belediyesi tarafından projelendirilerek hayata geçirilmesi yönünde ciddi adımların atıldığı Nevşehir Dini İlim-Eğitim Uygulama Kampüs projesi için hayırseverlerin yardım ve katkıları sürüyor.

Dev Projeye Adım Adım
19 Mart 2014 Çarşamba 18:20

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Belediyesi tarafından projelendirilerek hayata geçirilmesi yönünde ciddi adımların atıldığı Nevşehir Dini İlim-Eğitim Uygulama Kampüs projesi için hayırseverlerin yardım ve katkıları sürüyor. Hayırsever işadamlarının adeta yarış içerisinde bir an önce tamamlanmasını bekledikleri projenin bir bölümünün yapımı devam ediyor. İçerisinde 5 bin kişilik cami, Kuran-ı İlimler Merkezi, Öğrenci Yurt binası, kız-erkek Anadolu İmam Hatip Lisesi ,kız - erkek İmam Hatip Ortaokulu, Müftülük Sitesi ve eğitim komplekslerine hizmet verecek spor tesisleri ve laboratuvarlardan oluşan sosyal donatılarının yapılandırılacağı ve yaklaşık 10 bin öğrencinin faydalanmasının hedeflendiği ‘Nevşehir Dini İlim-Eğitim Uygulama Kampüs Projesi’nin kısa süre içerisinde hayata geçirilmesi için canla başla çaba harcanıyor. Proje içerisinde yer alan Kuran-ı İlimler Merkezi’nin anahtar teslimi işini hayırsever Ahmet Avlanmaz tek başına üstlenirken, Dönmez Hafriyat yöneticisi Mustafa Dönmez ve Ünlü Hafriyat yöneticisi Yusuf Pişiren projede yer alan 5000 kişilik caminin hafriyat çalışmalarını bir tek kuruş bile almaksızın üstlendi. Nevşehir’in Selatin camii özelliğini de taşıyacak caminin inşaatında kullanılacak kumu ise İlkas Hafriyat yöneticisi Kamil Arısaman üstlendi.

Nevşehir Belediyesinin öncülüğünde başlatılan ve Nevşehir’in görünümünde de köklü bir değişim yaşatması planlanan Nevşehir Dini İlim-Eğitim Uygulama Kampüs projesinde yer alan diğer yatırımlara da Nevşehir’deki diğer hayırsever işadamı ve işletmecilerin de gereken desteği vermeleri bekleniyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
nevşehirli - 4 yıl önce
nevşehir merkezinde doğru dürüst zemini düzgün yol yok siz nelerle uğraşıyorsunuz.
Avatar
PLAN - 4 yıl önce
kardeşim nevşehir' de kentsel dönüşüm ve şehrin planlamasi ile ilgili şeffaflik var mi? olmaz .niye? çünkü çikacak rant önceden ....nir.habire şuraya şu,buraya bu edebiyati,geç kardeşim.
Avatar
gerçek - 4 yıl önce
sizde yapılanları bir türlü görmek istemiyorsunuz.her yapılan hizmet size batıyor nedense