banner461

Devlet Desteği Başvuru Ve Kayıt İşlemleri Nasıl Olacak?

Özel okul teşvik başvuraları 2015 dönemi başladı. Özel okul teşvik başvuruları için gerekli belgeler nelerdir? Teşvik başvuraları nasıl yapılır? Haberimizde...

banner503
Devlet Desteği Başvuru Ve Kayıt İşlemleri Nasıl Olacak?
12 Ağustos 2015 Çarşamba 17:45

banner143
banner134
Özel Kardelen Kolejin'den yapılan açıklamada Devlet Desteği Başvuru Ve Kayıt İşlemleri Nasıl Olacak? İşte Teşvik Başvurularında Velilerin İzlemesi Gereken Yol Haritası...

Devlet Desteği Başvuru Ve Kayıt İşlemleri Nasıl Olacak?

31.07.2015 tarihinde T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü tarafından yapılan resmi açıklama ile 2015-2016 Öğretim Yılı Eğitim ve Öğretim Desteği Başvuru ve Yerleştirme şartları yayınlanmıştır. Yayınlanan kılavuz dâhilinde velilerimizin izlemesi gereken yol ve sorumlulukları bahsinde detaylı bilgi verilmiştir. 2015-2016 Öğretim Yılı Eğitim ve Öğretim Desteğine Başvuru yapabilmeniz için gerekli olan şartlar ve belgeler aşağıda sunulmuştur. Daha detaylı bilgi için http://ookgm.meb.gov.tr adresinden T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü’nün resmi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

         
Özel Kardelen Koleji

1. EĞİTİM VE ÖĞRETİM DESTEĞİ BAŞVURU ŞARTLARI

 

a) T.C. vatandaşı olmak,

b) Okul öncesi eğitimde 15 Mart 2010 ile 14 Eylül 2011 tarihleri arasında doğmuş olmak,

c) ilkokul birinci sınıflarda 30 Eylül 2015 tarihi itibariyle kayıt şartlarına sahip olmak,

ç) 14 Eylül 2015 tarihi itibariyle ortaokul ve imam-hatip ortaokulu beşinci sınıflarına kayıt şartlarına sahip olmak,

d) Ortaöğretim kurumlarının kayıt şartlarına sahip olmak,

e) 2014-2015 eğitim öğretim yılı sonunda sınıf tekrarı yapmamış olmak,

f) Resmi/özel ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim okullarının ara sınıflarında kayıtlı olmak,

g) Eğitim ve öğretim desteği almak istediği okul türünün kayıt ve nakil şartlarına haiz olmak,

 

2. DESTEKTEN YARARLANMAK İSTEYEN ÖĞRENCİ VELİLERİNİN/VASİLERİNİN YAPACAKLARI İŞLEMLER

 

a) Veliler/vasiler, öğrencinin kayıtlı bulunduğu resmi/özel okul müdürlüklerinde, e- Okuldaki Özel Kurumlar Eğitim ve Öğretim Desteği Menüsü üzerinden başvurularını yapacaktır.

b) Veliler/vasiler, Yönetmelik eki Eğitim ve Öğretim Desteği Verilebilecek Öğrencilerin Tespit Formu (Ek-12)’nda yer alan bilgilerin doğruluğundan sorumlu olacaktır. Yanlış bilgi ve belge sunanların başvuruları ve eğitim ve öğretim desteği hakları geçersiz sayılacak olup haklarında yasal işlem yapılacaktır.

c) Veliler/vasiler, uluslararası federasyonlarca yapılmış olan ve öğrencinin katılmış olduğu olimpiyatlar ve resmi makamlarca ulusal ve il düzeyinde yapılan yarışmalarda alınan derecelere (birinci, ikinci, üçüncü) ait belgelerin bir örneğini asıllarını ibraz etmek suretiyle başvuru esnasında okul müdürlüklerine teslim edecektir.

ç) Veliler/vasiler, eğitim ve öğretim desteği alacak öğrencinin birlikte yaşadığı aile bireylerine ait 2015 yılı Nisan-Mayıs-Haziran aylarından herhangi birinin toplam gelir durumunu gösteren vergi dairesi, muhasebe birimleri veya ilgili kişi, kurum ve kuruluşlardan alınacak belge ve Eğitim ve Öğretim Desteği Uygulama e-Kılavuzu ekinde yer alan kira gelir taahhütnamesini başvuru esnasında okul müdürlüğüne teslim edecektir.

d) Veliler/vasiler, üniversitede öğrenim gören diğer kardeşlerin öğrenim durumunu veya üniversitede okumaya hak kazandığını gösteren belgeleri, okul başvuru esnasında okul müdürlüklerine teslim edecektir. Ayrıca veliler/vasiler; açık öğretim veya askerî okul öğrencilerinin öğrenim belgelerini ve Ek-12’nin Anne ve Babanın Durumu başlığının dördüncü satırında belirtilen durumun onaylı belgesini başvuru esnasında okul müdürlüklerine teslim edecektir.

e) Eğitim ve öğretim desteği almaya hak kazanan öğrencilerin velileri/vasileri Başvuru ve Yerleştirme Takviminde belirtilen tarihlerde e-Okul üzerinden en fazla 15 okul tercihi yapacaktır.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.