banner461
banner195

Dorak Holding Türkiye'nin ilk Turizm Üniversitesini açacak

2020 yılında 20. otelini hizmete açacağını bildiren Dorak Holding Wyndham Oteller Grubu ile anlaştı. Dorak Holding Türkiye'nin ilk Turizm Üniversitesini açmayı hedefliyor.

Dorak Holding Türkiye'nin ilk Turizm Üniversitesini açacak
28 Mayıs 2014 Çarşamba 13:11

banner143
banner134

 2020 yılında 20. otelini hizmete açacağını bildiren Dorak Holding Wyndham Oteller Grubu ile anlaştı. Dorak Holding Türkiye'nin ilk Turizm Üniversitesini açmayı hedefliyor.


Kapadokya ve İstanbul daki turizm yatırımları ile bilinen Dorak Holding, dünyanın en büyük zincir oteller grubu Wyndham ile el sıkıştı. Kapadokya ve İstanbul daki iki otelin işletmesinde Wyndham Hotel Group ile iş birliği yapan ve bu otelleri Wyndham ve Ramada markaları ile işletecek olan Dorak Holding, 2014 yılında karlılığını yeni yatırımlarının da portföye dahil olması ile yüzde 40 arttıracak. 

Wyndham Oteller Grubu ve Dorak Holding arasında gerçekleşen anlaşmanın ardından İstanbul Beyazıt taki Crown Plaza Old City Otel in ismi Wyndham İstanbul Old City olurken; yaklaşık bir yıl süren yenileme çalışması sonrasında Kapadokya Inn Oteli yepyeni çehresi ile Ramada Kapadokya olarak yeniden hizmete girdi. 

2020 YILINDA 20.NCİ OTELİMİZİ AÇACAĞIZ.. 
Dorak Holding Oteller Grubu Direktörü Mustafa Cevizci, Wyndham İstanbul Old City de, 27 Mayıs 2014 Salı günü düzenlenen basın toplantısında, anlaşmaya ve Dorak Holding otel yatırımlarına ilişkin bilgi verdi. 

Dünyanın en büyük turizm grupları arasında yer alan Wyndham ile yaptıkları anlaşma sonucu Wyndam İstanbul Old City, Ramada Kapadokya ile birlikte Kuşadası nda yeni hizmete giren Le Bleu ve Pamukkale de açılacak uluslararası standartlarda hizmet veren bir otel ile turizm sektörüne yeni bir otelcilik ve hizmet anlayışı getireceklerini belirten Mustafa Cevizci yatırımlarına yönelik şu açıklamada bulundu: 

“Çok kısa bir süre önce Kuşadası nda 265 odalı bir otelin işletmesini devraldık. Sezon hazırlıklarını tamamladıktan sonra Le Bleu isimi ile bu oteli de hizmete açtık. Kuşadası bizim için önemli. Çeşme ve Bodrum dan sonra Ege Bölgesi nin parlayan yıldızı olacak. 2014 yılı içerisinde ise Pamukkale de yılın son çeyreğinde inşaatına başlayacağımız beş yıldızlı otelimizin işletmesini dünyanın önde gelen otel zincirlerinden birinin markası ile hizmete açmayı hedefliyoruz. 47 dönümlük bir arazi üzerine 310 odalı uluslararası standartta hizmet veren bir oteli Pamukkale de hayata geçirmeyi planlıyoruz. 2020 yılının sonuna kadar 20. otelimizi hizmete açmayı planlıyoruz. Yaklaşık bir yıl süren yenileme çalışması ile birlikte Kapadokya Inn Oteli yepyeni çehresi ile Ramada Kapadokya olarak hayata geçirdik. Bir yıllık çalışmalarımızın sonucunda otelimizi uluslararası standartlarda hizmet veren bir kimliğe kavuşturduk. ''diye konuştu. 

Türkiye nin ilk Turizm Üniversitesi geliyor. 

Dorak, 2014 yılında üç bin kişiye istihdam yaratacak. 
2014 yılı içerisinde özellikle Kuzeybatı Ege ve Güneydoğu Anadolu Bölgesine yoğunlaşacaklarını belirten Mustafa Cevizci, şunları söyledi: 

“2015 in sonlarında Çanakkale de yine beş yıldızlı bir otel yatırımımız olacak. Onun dışında Güneydoğu Anadolu Bölgesi nin sosyo ekonomik ve turizm potansiyeline katkı sağlamak için otel yatırımlarımızı 2015 yılında Kapadokya nın doğusuna taşıyacağız. Doğu Karadeniz turizmi de ilgimizi çekiyor. Rize de beş yıldızlı bir otelin işletmesini üzerimize alacağız. Yatırım yapacağımız bölgelerde ve otellerde nitelikli iş gücüne oldukça önem veriyoruz. İnsan Kaynaklarının sektörün genel bir sorunu olduğunu düşünüyoruz. Bu sorunun çözümüne katkıda bulunmak ve otellerimizdeki eğitimli personele olan ihtiyacı karşılamak için Türkiye nin ilk Turizm üniversitesini açmayı hedefliyoruz. '' 

Dorak Holding, 2014 yılında yeni istihdamlar ile tüm turizm grubu içerisinde üç bin çalışan sayısına ulaşmayı ve 2013 yılı ile kıyaslandığında otellerinden elde ettiği karlılığı yüzde 40 arttırmayı hedefliyor. 


Kaynak: turizmhaberleri.com 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Hafızama güvenirim - 4 yıl önce
yalandan kim ölmüş nevşehire tobb,türk hava kurumu da fakülte açacaktı ne oldu ,dorak bırakın üniversiteyi körükçü belediye başkanı iken mevcut meslek yüksek okuluna binayı zor vermişti,okulu açtırmamak için herşeyi yaptı sonra da kendi açmış gibi seçim buroşürüne koydu
Avatar
gerekli adam - 4 yıl önce
altınyıldız kolejine de iyi bir üniversite yakışır
Avatar
garip - 4 yıl önce
tabi tabi yapın helsl olsun. ama yaparkende insanların haklarını verin balonlardan hak edişlerine el koymayın rehberlerin yevmiyesini verin
Avatar
içinizden biri - 4 yıl önce
bu gibi davranışları sergileyen arkadaşlarımızı şiddetle kınıyorum çünkü bu arkadaşlar biz zamanlar dorak holdingin ya ekmeğini yemiştir yada kendi şahsiyeti için menfaat elde edememiştir,birileri hiltonuda açamaz demişlerdi açıldı bunun gibi birçok taşlamalar malesef var ama olsun binlerce aileye ekmek veren bir şirkete böyle söylem yapan arkadaşlara yakıştıramıyorum. saygılarımla
Avatar
.... - 4 yıl önce
yahu adam nevşehire açacağım dememişki zaten siz neden tartışıyorsunuz :) ha birde vakıf üniversitesi açıp bu vakıf üzerinden para aklamak çok moda oldu son zamanda :)
Avatar
aksalur - 4 yıl önce @....
biliyoruzda ondan.ürgüp'e yapılacak yerinide biliyoruz ama spekülasyon yapmamak için söylemiyoruz.
Avatar
fonfon - 4 yıl önce
Amed ve mustafa abi bizede soleseler de bizde onlar gibi yapsak rehberlikten holding patronluguna nasıl gectiklerini aslında bi konferans düzenlemeleri gerek biri bilardoculuk diğeri zelvede tezgahta bebek satarken mi olmuş bu holding patronluguna tohumunu ney varmi ki kiraca eksek ???
Avatar
... - 4 yıl önce
nevşehirin eti ne budu ne hala üniversite diyorsunuz. elinizdekine sahip çıkamıyorsunuz.