banner461
banner195

Dünya 2.si,Avrupa 1.si Yıldız'dan Altınyıldız Koleji’ne Teşekkür

Nevşehir’in yetiştirdiği en başarılı sporculardan olan Esra Yıldız, öğrenimine devam ettiği Altınyıldız Koleji’ne kendisine verdiği destekten dolayı teşekkür etti.

Dünya 2.si,Avrupa 1.si Yıldız'dan Altınyıldız Koleji’ne  Teşekkür
12 Ekim 2013 Cumartesi 14:53

banner143
banner134

 DÜNYA 2. Sİ, AVRUPA 1.Sİ ESRA YILDIZ’DAN

ALTINYILDIZ KOLEJİNE TEŞEKKÜR.

Nevşehir’in yetiştirdiği en başarılı sporculardan olan Esra Yıldız, öğrenimine devam ettiği Altınyıldız Koleji’ne kendisine verdiği destekten dolayı teşekkür etti.

Altınyıldız Koleji Anadolu Lisesi 10. Sınıf öğrencisi olan ve birçok Türkiye, Avrupa ve Dünya dereceleri kazanan sporcumuz yaptığı açıklamada şunları söyledi: 

Ben Esra Yıldız. 1997 Nevşehir doğumluyum. 2010 yılında Nevşehir Gençlik Spor Klübünde boksa başladım. 2012 yılınıda Kayseri’de Türkiye Boks Şampiyonasına katıldım. 57 kiloda Türkiye 1. si oldum. Bu turnuvada “en dövüşken sporcu” kupasını kazandım. Bu turnuvadan sonra milli takıma seçildim, kamplarda çalışmalarıma yoğun bir şekilde devam ettim. Kasım 2012’de Polonya’da düzenlenen Avrupa boks   şampiyonasına katıldım, 57 kiloda Avrupa 3. sü oldum. 2013 Türkiye boks şampiyonasında 60 kiloda yine yine Türkiye 1. si oldum. Haziran 2013’te milli takımla birlikte  Macaristan’da düzenlenen Avrupa Birliği şampiyonasına katıldım. 60 kiloda Avrupa 1. si oldum. Son olarak Eylül 2013’te Bulgaristan’da düzenlenen Dünya Boks şampiyonasına katıldım, 60 kiloda Dünya 2. si oldum. Şu an Altınyıldız Koleji çatısı  altında spor hayatıma devam etmekteyim. Okulumun, öğretmenlerimin ve idarecilerimin bana verdiği desteklerden dolayı herkese teşekkür ediyorum. Başarılarıma ve 1. liklerime  Altınyıldız Koleji’nde devam edeceğim.

Türkiye’nin en başarılı kolejlerinden birisinde öğrenim görmekten büyük mutluluk duymaktayım.  demiştir. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
sporcu - 5 yıl önce
kızımızı tebrik ediyoruz.ona sahip çıkan altınyıldız kolejine de minnettarız