banner461
banner195

‘’Dünya Mutluluk Günü’’ Mutluluk Avcısı Kardelenler

Eğitim öğretimdeki öncülüğü, yenilikleri ve projeleriyle Uluslar arası okulların yer aldığı (Etwinning) kapsamında en çok proje üreten okul Kardelen Eğitim Kurumları.

‘’Dünya Mutluluk Günü’’ Mutluluk Avcısı Kardelenler
06 Mayıs 2016 Cuma 11:44

banner143
banner134
Eğitim öğretimdeki öncülüğü, yenilikleri ve projeleriyle Uluslar arası okulların yer aldığı (Etwinning) kapsamında en çok proje üreten okul Kardelen Eğitim Kurumları.Yer aldığı her proje ve etkinlikle adından söz ettiren Kardelen Eğitim Kurumları şimdi yepyeni bir etkinlikle tüm öğrencileri büyüledi.
Kardelen Eğitim Kurumları İngilizce öğretmeni Joanna SOLTSIAK GÜRPINAR ve Beden Eğitimi Öğretmeni Mehmet DURUSU’NUN hazırladığı muhteşem etkinlikle öğrencileri mutluluğa bağımlı olmayı öğretiyor. Öğrenciler hem eğleniyor hem mutlu oluyor hem de derslerinde başarılı oluyor.
Erasmus+ kapsamında HAPPINESS HUNT( Mutluluk Avcıları) adı altında hazırlanan etkinlikte öğrenciler tablet bilgisayarlar ile QR kodları okuyup ipuçlarını takip ederek mutluluk hazinesine ulaşmak için kıyasıya yarıştılar. Etkinlik kapsamında İngilizce öğretmeni Joanna SOLTSIAK GÜRPINAR okulun çeşitli yerlerine, öğrencilerin tablet bilgisayarlar ile okutarak İngilizce ipuçlarını görebildiği QR kod barkodlar yerleştirdi. Yedişer ve daha fazla gruptan oluşan her öğrenci ellerindeki tablet bilgisayara QR kodları okuttuğunda çıkan İngilizce ipuçlarını takip ederek okulun bahçesinde saklı olan para çikolatalara ulaştılar.
Etkinlik kapsamında öğrenciler, İngilizcelerini oyun oynayarak geliştirirken aynı zamanda mutluluğu alışkanlık haline getirmeyi öğrendiler. Mutluluk Avcıları Kardelenler; Mutluluğa bağımlı olalım ve Dünyamızı mutlu edelim mesajını verdiler. Çeşitli sporlar ve oyunlar ile hem öğrenmenin hem eğlenmenin gerçekleşebildiğini ispatlayan Joanna SOLTSIAK GÜRPINAR aynı zamanda bu faaliyetler ile öğrencilerin mutluluğu alışkanlık olarak yaşamasını sağlıyor. Oyunların sonunda öğrenciler kendi arasında yaptığı oylama ile en mutlu öğrenciyi seçerken etkinlik boyunca eğlenme ve öğrenme fırsatı buluyorlar.

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.