banner461
banner195

Dünyanın En Akıllı İnsanı’ Erdal Demirkıran Nevşehir Üniversitesinde

‘Dünyanın En Akıllı İnsanı’ Yazar ve Kişisel Gelişim Uzmanı Erdal Demirkıran, Nevşehir Üniversitesinde öğrencilerle buluştu.

 Dünyanın En Akıllı İnsanı’ Erdal Demirkıran Nevşehir Üniversitesinde
08 Mayıs 2013 Çarşamba 12:09

banner143
banner134
Üniversitemiz Nevşehir Meslek Yüksekokulu (MYO) tarafından Sosyal Tesis Binasında düzenlenen ve Yazar ve Kişisel Gelişim Uzmanı Erdal Demirkıran’ın konuşmacı olarak yer aldığı konferansa; Nevşehir Vali Yardımcısı Vural Demirtaş, Semra ve Vefa Sağlık Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Nimet Karataş, Nevşehir MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ersan Kabalcı, Genel Sekreter Vekili Doç. Dr. Erdoğan Çiçek, Turizm Fakültesi Turizm Rehberliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Zeynep Aslan, üniversitemiz akademik ve idari personeliyle birlikte Nevşehir Özel Kardelen Koleji öğretmenleri ve öğrenciler katıldı.  

Başarılı hayat hikâyelerinden örnekler veren Erdal Demirkıran, başarıyı elde etmek için öncelikle kişilerin kendilerinde ‘başarabilirim özgüvenine’ sahip olması gerektiğini söyledi. Yoğun katılımın olduğu konferansta; kişisel gelişim, başarı, motivasyon ve hedef belirleme konularına değinen Demirkıran, nasıl ‘Dünyanın En Akıllı İnsanı’ olduğuna dair ise “Üniversite yıllarımda bir gün fark edilmek istedim ve o gün okula kırmızı bir ceketle gelerek derslere bu ceketle girmeye başladım. Dersimize giren ve beni hiç fark etmeyen hocamıza dersimizde ilk kez el kaldırarak soru sordum ve bu soruma karşı rezil olduğum söylense de ben akıllı olduğuma kendimi inandırdım. Hemen sonrasında elime geçen her kağıda ‘Ben Akıllıyım’, ‘Ben Akıllıyım’ diye yazmaya başladım. Bunu yazdıkça yürüyüşüm bile değişti ve bir notere giderek ‘Dünyanın En Akıllı İnsanı Benim’ diye onaylattım. Hemen bunu babam ve annemle paylaşarak ‘Ben dünyanın en akıllı insanıyım’ dediğimde normal olmadığımı düşünen ailem ertesi gün beni okutmak için eve 4 hoca getirtmişlerdi. Ama ben yinede kendimi akıllı olduğuma inandırdım ve bu şekilde devam ettim.  İş görüşmelerimde ve iş hayatımda da hiçbir tecrübem olmamasına rağmen akıllı olduğumu ısrarlı tavırlarımla ortaya koyarak başarılar elde ettim.  Sizler de başarabileceğinize kendinizi inandırın ve ısrarcı olun. Hedefleriniz daima büyük olsun ve büyük düşünün” şeklinde konuştu.

Üniversitemiz öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği Demirkıran, program bitiminde öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.