banner461

Eğitim Bir-Sen Destekliyor BİLSEM üretiyor

Ülkemizde son günlerde giderek yayılmaya başlayan koronavirüs beraberinde birçok sıkıntıyı da beraberinde getiriyor.

banner503
Eğitim Bir-Sen Destekliyor BİLSEM üretiyor
27 Mart 2020 Cuma 21:32

banner143
banner134

Ülkemizde son günlerde giderek yayılmaya başlayan koronavirüs beraberinde birçok sıkıntıyı da beraberinde getiriyor. Koronavirüs ile mücadele eden sağlık çalışanlarına, eğitim camiası da destek vermek için tüm olanaklarını seferber etmiş durumda.

İlimiz Nevşehir'in her alanda öncü STK' lerinden olan Eğitim Bir Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa ÇİFTCİ yaptığı açıklama ile sağlık çalışanları için yüz siperliği üreten Halil İncekara Bilim ve Sanat Merkezinin bu tüm üretim maliyetlerini karşılayacaklarını belirtti.

Nevşehir Bilsem Müdürü Ahmet Emre ERGİN ise desteklerinden dolayı Eğitim Bir Sen Şube Başkanı ÇİFTCİ'ye teşekkür etti.

Ülkemizin bu zor dönemden en az kayıpla çıkması için elimizden gelenin fazlasını yapmaya ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde bizler de  sağlık çalışanlarımıza bir nebze olsun katkı sağlamaya çalışıyoruz.

Yüz siperliğinin piyasa değeri 40-50 TL civarında iken yaptığımız çalışma sonucunda maliyeti 10TL civarına çekmeyi başardık. İlk etapta ilimiz Sağlık Müdürlüğüne teslim edilmek üzere 200 tane yüz siperliği üretmeyi hedefliyoruz.

İhtiyaç devam ettiği takdirde üretime devam ederek desteklerimizi devam ettireceğiz. Eğitim Bir Sen sendikasına başta başkanımız Mustafa ÇİFTCİ olmak üzere teşekkür ediyorum. İnşallah en kısa sürede bu süreç sona erer ve ülkemiz en kayıpla bu süreci atlatır.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.