banner461
banner195

Eğitim-Bir-Sen’den hizmet içi eğitim talebi

Eğitimcilerin yaz tatilinde hizmet içi eğitim seminerlerine bulundukları illerde katılmaları yönünde talep Milli Eğitim bakanlığına iletildi.

Eğitim-Bir-Sen’den hizmet içi eğitim talebi
07 Haziran 2016 Salı 13:38

banner143
banner134
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Eğitim-Bir-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Özdemir, “Eğitim-Bir-Sen olarak, Milli Eğitim Bakanlığı’na başvurarak, öğretmenlerin, eğitim-öğretim yılı dönem başında ve sonunda yaptıkları seminer çalışmalarını, istemeleri halinde yaz tatillerini geçirdikleri adreslerde, ikametlerine en yakın hizmet içi eğitimin verildiği mahalde ya da memleketlerinde yapabilmelerine imkân sağlanması hususunda düzenleme yapılmasını istedik.
222 sayılı İlköğretim ve Eğitim Kanunu’nun 43. maddesi ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği’nin 98. maddesi gereği öğretmenlerin dönem başında ve sonunda katılmaları zorunlu olan mesleki çalışmaları (seminerleri), görevli oldukları okul ve kurumlarda ya da yaz tatillerinde ikamet ettikleri yerlerde veya memleketlerinde yapabileceklerine dair geçmiş yıllarda uygulamalar yapılmıştı. Bu yöndeki geçmiş dönem uygulamalarının birliğin sağlanması, çalışanlar arasında eşitlik, iş barışının tesisi ve öğretmen motivasyonunun artışı noktasında olumlu sonuçlar doğurduğuna şüphe yoktur” dedi.

Kaynak: MHA
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.