banner461

Eğitimin İlk Anahtarı ‘’ Özel Safa Kelebek Anaokulu ‘’

OKUL ÖNCESİ AKADEMİK EĞİTİM:Okul öncesinde yaşanan her deneyim, öğrenilen her kelimenin, edindikleri her davranışın gelecekte nasıl bir insan  olacaklarını belirleyeceğinin farkında olarak eğitim verilir.

Eğitimin İlk Anahtarı ‘’ Özel Safa Kelebek Anaokulu ‘’
29 Temmuz 2019 Pazartesi 09:55

banner143
banner134

OKUL ÖNCESİ AKADEMİK EĞİTİM:Okul öncesinde yaşanan her deneyim, öğrenilen her kelimenin, edindikleri her davranışın gelecekte nasıl bir insan  olacaklarını belirleyeceğinin farkında olarak eğitim verilir. Okul öncesi eğitim sosyalleşmek için ideal bir ortam sağlamanın yanında çocuklara paylaşımı, birlikte çalışmayı, güven duymayı ve güven vermeyi öğretir.

Veli-Öğrenci Sosyal Aktivite:Çocukların anne, baba, arkadaşları ve öğretmenleriyle birlikte vakit geçireceği eğlenceli etkinlikler yapılır.

Aile Katılımı Etkinlikleri:Çocukların evleri ile okulları arasında hem eğlenceli vakit geçirmesini hemde okulda öğrenmiş olduğu bilgileri pekiştirmesini sağlıyoruz.

Drama Eğitimi:Okul öncesi ve değerler eğitiminde yaparak, yaşayarak öğrenmeleri açısından en etkili yöntemlerden biridir. Çocuğun dikkat, algılama, dinleme, konuşma, beden dilini de kullanarak anlatma ve yorumlama becerilerini geliştiren çalışmadır.

MONTESSORİ EĞİTİMİ: Okul öncesi çocuklarda tam olarak gelişmemiş olan soyut kavramları somutlaştırmayı, boyutlar arasında farklılıkları gözlemleyerek uzay algısını ve bu süreç içinde çocuğun dikkatini toplamak, zihinsel yoğunlaşma, el-göz koordinasyonu, düzen anlayışı, öz denetim becerisini geliştirmelerini hedefliyoruz.

Yabancı Dil Eğitimi:Okul öncesi eğitimde yabancı dil eğitimininde tohumlarını atıyoruz ve kelime hazinelerini oluşturmaya başlıyoruz.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.