banner461
banner195

Engelliler Nevşehir'de Trafik çevirmesi yapacak

Engelliler haftası kutlamaları başladı. Hafta dolayısıyla yapılacak etkinlikler arasında ilimizde ilk kez bir uygulama yapılacak.

Engelliler Nevşehir'de Trafik çevirmesi yapacak
10 Mayıs 2016 Salı 13:53

banner143
banner134
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneği Başkanı Erol Mutlu, 10-16 Mayıs 2016 tarihleri arasında kutlanacak olan engelliler haftası nedeniyle Vali Mehmet Ceylan ve Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’i ziyaret etmelerinin ardından 11 Mayıs 2016 Çarşamba günü ilimizde ilk kez bir uygulamaya imza atacaklarını dile getirdi.
Nevşehir Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube müdürlüğü ekipleriyle birlikte Ürgüp yolu üzerinde araç çevirmesi yapacaklarını ve araç sürücülerine trafik kurallarına uyarak kendileri gibi engelli olmamaları uyarısında bulunacaklarını söyledi.
Bu uygulamanın gelecekte herkesin bin engelli adayı olması fikrinden hareketle yapılacağını kaydeden Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneği Başkanı Erol Mutlu, Ülkemizde trafik kazalarında her yıl binlerce insanın hayatını kaybedip binlerce insanın yaralanıp engelli duruma düştüğünü ve insanlarımızın trafik kurallarına uyarak geleceklerini karartmamaları çağrısında bulunacaklarını söyledi.

Kaynak: MHA
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.