banner461
banner195

eTwinning Projeleri Ödülleri Vali AKTAŞ tarafından Verildi

eTwinning Projeleri Ödülleri Nevşehir Valisi Sayın İlhami AKTAŞ tarafından Verildi.

eTwinning Projeleri Ödülleri Vali AKTAŞ tarafından Verildi
15 Haziran 2017 Perşembe 12:30

banner143
banner134
eTwinning Projeleri Ödülleri Nevşehir Valisi Sayın İlhami AKTAŞ tarafından Verildi.

Avrupa´da okul ortaklıklarının kurulması, bilişim teknolojilerinin eğitim öğretim faaliyetlerinde kullanılmasının yaygınlaştırılması, yenilikçi öğretim yöntem ve tekniklerinin Avrupa’da öğretmenler arası paylaşımının sağlanması, öğrenci ve öğretmenlerin bilişim teknolojilerini ve yabancı dili kullanma becerilerinin artırılması amacıyla ülkemiz, 22 Şubat 2009 tarihinde eTwinning Faaliyetinin üyesi haline gelmiştir. eTwinning Türkiye faaliyetleri, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde kurulmuş olan Ulusal Destek Servisi (UDS) ekibi tarafından yürütülmektedir.

eTwinning Faaliyeti’ne üye olduğumuz 2009 yılından bu yana yapılan çalışmaların sonucunda, eTwinning Faaliyeti’nin öğretmenler için sağladığı sosyal ağ ortamında, 36 Avrupa ülkesinde 166.000´den fazla okuldan 470.000´den fazla öğretmen bulunmaktadır. eTwinning kapsamında gerçekleştirilen projelerin kaliteleri, ulusal çapta Ulusal Kalite Etiketi, Avrupa çapında ise Avrupa Kalite Etiketi ile değerlendirilmektedir.

Bu kapsamda Kardelen Koleji İngilizce Öğretmeni Joanna Soltysiak GÜRPINAR, 75.Yıl Ortaokulu İngilizce Öğretmeni Kezban ÇİMENTEPE, Özgül ACAR, Alacaşar İmam Hatip Ortaokulu İngilizce Öğretmeni Ali GÖZÜBEK, Uçhisar Haydar Çankaya Ortaokulu İngilizce Öğretmeni M. Fevzi GÜRPINAR, Kaymaklı Atatürk Ortaokulu Sosyal Bilgiler Öğretmeni Mehmet KAYA, 2016 yılında gerçekleştirdikleri eTwinning projelerinde başarı elde ederek Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından Ulusal ve Avrupa Kalite Etiketi sertifikası almaya hak kazandılar. Kalite etiketi almaya hak kazanan öğretmenlerimiz ve okul müdürlerimiz İl Milli Eğitim Müdürü Murat DEMİR´i ziyaret etti. İl Milli Eğitim Müdürü Murat DEMİR öğretmenlerimizi tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğündeki ziyaretin ardından ödül töreni için Nevşehir Valisi Sayın İlhami AKTAŞ´ın makamına gidildi. eTwinning projeleri hakkında bilgi alan Sayın AKTAŞ bu tür projelerin öğrencilerimizin dil öğrenimine katkı sağlayan araçlardan biri olduğunu ve öğrencilerin proje üretmeleri konusunda teşvik edilmeleri gerektiğini söyledi. Sayın AKTAŞ, proje yapmanın ve proje uygulamanın çok önemli bir iş olduğunu belirterek Türkiye olarak güzel ve uygun projeler yaparsak, kaynakları kullanabiliriz onun için eğitim adına yapılan projeleri İlimiz adına önemsiyoruz. Bu vesileyle hepinize teşekkür ediyorum. “dedi.

Kalite etiketi almaya hak kazanan öğretmenlerimize ödüllerini Nevşehir Valisi Sayın İlhami Aktaş verdi. Nevşehir Valiliğinde düzenlenen ödül törenine Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, Şube Müdürü Ramazan Bıyıklıoğlu, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı. Nevşehir Valisi Sayın İlhami AKTAŞ öğretmenlerimize başarılarının devamını diledi. Ödül alan öğretmenlerimizi ve okul müdürlerimizi tebrik ederiz.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.