banner461
banner195

Ev ve Süs Hayvanı Satıcıları Eğitildi

Nevşehir’de ev ve süs hayvanı satan vatandaşlara yönelik olarak Nevşehir Belediyesinin öncülüğünde eğitim gerçekleştirildi.

Ev ve Süs Hayvanı Satıcıları Eğitildi
27 Mart 2014 Perşembe 09:43

banner143
Ev ve Süs Hayvanı Satıcıları Eğitildi
İlgili Galeriye Git
banner134

 Nevşehir’de ev ve süs hayvanı satan vatandaşlara yönelik olarak  Nevşehir Belediyesinin öncülüğünde eğitim gerçekleştirildi.

Nevşehir Belediyesi İtfaiye Hizmet Binası toplantı salonunda gerçekleştirilen 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu uygulama yönetmeliği kapsamında ev ve süs hayvanı satan işletmecilere yönelik olarak  eğitim düzenlendi.

Nevşehir Belediyesi Kapadokya Eğitim Merkezi(KAPEM), Veteriner İşleri Müdürlüğü, Nevşehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Nevşehir Orman ve Su İşletme Şube Müdürlüğü’nün teknik personelleri gözetiminde gerçekleştirilen eğitim çalışmasına Nevşehir’in yanı sıra çevre şehirlerden gelen vatandaşlarda katıldı.

Eğitim çalışmalarında , hayvanların bakımı,beslenmesi ve korunması,  Ev ve süs hayvanlarının korunmasına ilişkin Avrupa sözleşmesi, CİTES sözleşmesi, 5199 sayılı kanun ve uygulama yönetmeliği, ev ve süs hayvanlarının üretim, satış, barınma ve eğitim yerleri hakkında yönetmelik, hayvan davranışı  ile hayvan ekolojisi konusunda bilgiler verdi.

Eğitim çalışmalarına  katılanlara, daha sonra  katılım belgesi de verilecek.  


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.