banner461
banner195

Geri Dönüşüm Malzemeleri Öğrencilere Oyun Parkı Oldu

Nevşehir Merkez İncekaralar İlkokulunda öğretmen ve öğrencilerin fedakarca çalışmaları Türkiye’ye örnek bir oyun parkını ortaya çıkardı. Tamamen geri dönüşüm malzemelerinden yapılan oyun parkı görenleri şaşırtıyor.

 Geri Dönüşüm Malzemeleri Öğrencilere Oyun Parkı Oldu
07 Mayıs 2015 Perşembe 23:15

banner143
Nevşehir İncekaralar İlkokulunda Geri Dönüşüm Malzemeleri Öğrencilere Oyun Parkı Oldu
İlgili Galeriye Git
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Merkez İncekaralar İlkokulunda öğretmen ve öğrencilerin fedakarca çalışmaları Türkiye’ye örnek bir oyun parkını ortaya çıkardı. Tamamen geri dönüşüm malzemelerinden yapılan oyun parkı görenleri şaşırtıyor.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesinde bulunan İncekaralar İlkokulunun etrafındaki yerleşim alanlarında bir oyun parkının bulunmaması ve öğrencilerin bedensel etkinliklerde bulunabilmesi düşüncesiyle yola çıkan okul öğretmenleri ilimizdeki birkaç esnaftan kullanılamaz durumdaki 130 adet oto lastiği, çeşitli ebatlarda demiri ve diğer malzemeleri toparladılar.

İncekaralar İlkokulunda yaklaşık üç aylık bir çalışmanın sonucunda büyük oranda oto lastiklerinden oluşan bir oyun parkı oluşturuldu. Geçtiğimiz günlerde bir açılış töreni de düzenlenen oyun parkını gören milli eğitim müdürlüğü yetkilileri de oldukça ilginç parkı görünce oldukça şaşırdı.

Akşam saatlerine kadar öğrencilerin oyun oynadığı bir mekan haline gelen İncekaralar İlkokulu’ndaki ilginç oyun parkının örneği Türkiye genelinde başka bir ilde bulunmuyor.

Okul Yetkilileri, oyun parkının oluşturulmasında katkı sağlayan esnaflara teşekkür ettiler.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.