banner461
banner195

GSL ilgi görmedi, okul TOKİ kız meslek lisesine kaydırıldı

Nevşehir’de 15 Temmuz darbe girişiminin ardından FETÖ/PDY yapılanmasına ait olan eski kolej binasının güzel sanatlar lisesi olarak hizmete girmesinden vazgeçildi. Zira okul yeterince ilgi görmedi.

GSL ilgi görmedi, okul TOKİ kız meslek lisesine kaydırıldı
26 Eylül 2016 Pazartesi 12:21

banner143
banner134
Konuyu ilk kez gündeme getiren isim Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur oldu.

Hafta sonunda düzenlenen basın toplantısında kamuoyuna konuyla ilgili bilgilendirmeyi yapan Uğur, İlimizde açılması planlanan Güzel Sanatlar Lisesinin yeterince ilgi görmemesi nedeniyle 2000 Evler TOKİ Kız Meslek Lisesinin üst katında bir alanda hizmet vermesine karar verildiğini duyurdu.

7 Yıldır konuyla ilgili ilimizde bir güzel sanatlar lisesinin açılması gerektiğini sık sık gündeme taşıdıklarını ve bu yönde İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerini de harekete geçirmeye gayret ettiklerini hatırlatan Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur, eski Lara Kolejinin bulunduğu binanın ise Kız İmam Hatip Lisesi olarak hizmet vermeye başlayacağını dile getirdi.

Güzel sanatlar lisesinin iyi tanıtımının yapılamadığını söyleyen Uğur, Nevşehir’de güzel sanatlar lisesinin ilgi görmemesinin kendilerini de üzdüğünü sözlerine ekledi.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.