banner461
banner195

Gülşehir; EBA Fen Deneyleri Yarışmasında Başarı Ödülü Kazandı

Gülşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Fizik Öğretmeni Ruziye URGENÇ tarafından hazırlanan "Açık Hava Basıncıyla Her şey Mümkün" deneyi Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün düzenlediği EBA(Eğitim Bilişim Ağı) Fen Deneyleri yarışmasında başarı ödülü kazandı.

Gülşehir; EBA Fen Deneyleri Yarışmasında Başarı Ödülü Kazandı
09 Mayıs 2016 Pazartesi 09:06

banner143
banner134
Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün düzenlediği EBA (Eğitim Bilişim Ağı) Fen Deneyleri yarışmasına Türkiye çapında 700 deney katıldı.  GMTAL. Fizik Öğretmeni Ruziye URGENÇ tarafından hazırlanan "Açık Hava Basıncıyla Her şey Mümkün" adlı deney Fizik kategorisinde ilk üçe girerek başarı ödülü kazanmıştır. 18 Mayıs 2016 Çarşamba günü Ankara’da yapılacak törende öğretmenimize Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI’nın da katılacağı törende başarı belgesi ve ödülü verilecektir.
Ruziye URGENÇ; Yarışmada derece alan deneyin amacı “Açık hava basıncının cisimler üzerindeki etkisini göstermektir. Deneyin gerçekleşmesi adına katkısı bulunan başta okul müdürümüz Mehmet  H. GÖKTAN ve öğrencilerime teşekkürlerimi sunarım. Okulum ve Gülşehir adına ülke çapında yapılan bir yarışmayı kazanmaktan mutluyum" dedi.
Ulusal düzeyde yapılan yarışmada Nevşehir ve Gülşehir’i başarı ile temsil ederek başarı kazandıran  öğretmenimizi ve öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.


 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.