banner461
banner195

Gülşehir MYO’da ‘’I.Dünya Savaşı’nda Sarıkamış Olayı ‘’ Konferansı Verildi.

Gülşehir Meslek Yüksekokulu Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen konferansa Nevşehir Üniversitesi Tarih Bölüm Başkanı Doç.Dr.İlyas GÖKHAN,Tarih Bölüm Başkan Yardımcısı Yrd.Doç.Dr.Kürşat KOÇAK,Sosyal Bilimler Enst.Müd.Yrd.ve Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr .Ahmet OĞUZ konuşmacı olarak katıldılar.

Gülşehir MYO’da   ‘’I.Dünya Savaşı’nda Sarıkamış Olayı ‘’ Konferansı Verildi.
19 Aralık 2012 Çarşamba 17:36

banner143
banner134

 Sarıkamış Olayı’nın bilinmeyen yönlerini anlatan konuşmacılar katılımcıları adeta tarihin şanlı sayfalarına götürdüler.Sarıkamış Olayının bir yenilgi değil kendini feda etme destanı olduğu vurgulanırken Gülşehir Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin hazırlamış olduğu gösteri izleyenlere duygulu anlar yaşattı. Gülşehir MYO Müdürü Öğr.Gör.Dr.Mehtap ARACI bilimsel ve kültürel etkinliklerin devam edeceğini ifade ederek katılımcıları, Yüksekokulumuz tarafından 22.12.2012 Cumartesi Günü gerçekleştirilecek olan II.Geleneksel Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü’ne de davet etti.

   Programın sonunda Gülşehir Kaymakamı Abdullah ÖZADALI Doç.Dr.İlyasGÖKHAN’a , Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Eskiçağ Dilleri ve Kültürleri Bölümü Öğretim Üyesi Prof.Dr.Sebahattin BAYRAM, Prof.Dr.Salih ÇEÇEN veProf.Dr.İlhan ALBAYRAK katılımcılarabirer teşekkür belgesi sundular. 

Programa Nevşehir Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Nesimi AKTAŞ, Fen Bilimleri Enstitüsü Müdür Yrd.Yrd.Doç.Dr.Cemal ÇAĞRIBUĞA,Fen Edebiyat Fakültesi Çağdaş Türk Lehçeleri Böl.Bşk.Yrd.İbrahim Ethem ÖZKAN,Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Suzan AKKUŞ,Arş.Gör.Hüseyin SARAÇ,İlçe Jandarma Komutanı Salih BULUT,Sulusaray Belediye Başkanı Sadi YALBIRDAK,Mahmat Belediye Başkanı Faruk CEYHAN, GAL. Tarih Yaşam İzcilik Kulübü Danışmanı Tayfur URGENÇ, akademisyenler,daire amirleri,okul müdürleri ve öğrenciler dinleyici olarak katıldılar.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.