banner461
banner195

Güzel Sanatlar Fakültesine Özel Yetenek Sınavıyla Öğrenci Alınacak

Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesine bağlı Güzel Sanatlar Fakültesinin çeşitli bölümlerine özel yetenek sınavıyla öğrenci alınacağı bildirildi.

Güzel Sanatlar Fakültesine Özel Yetenek Sınavıyla Öğrenci Alınacak
29 Mayıs 2015 Cuma 16:11

banner143
banner134
NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesine bağlı Güzel Sanatlar Fakültesinin çeşitli bölümlerine özel yetenek sınavıyla öğrenci alınacağı bildirildi.

Edinilen bilgiye göre; Fakültenin Müzik ve Sahne Sanatları Bölümü, Seramik ve Cam Bölümü ile Resim Bölümüne düzenlenecek özel yetenek sınavı ile öğrenci alınacak.

Müzik ve Sahne Sanatları bölümüne normal öğretim ve ikinci öğretim olmak üzere toplam 50 öğrenci alımı yapılacak. Seramik ve Cam Bölümüne yine normal ve ikinci öğretim olmak üzere toplam 60 öğrenci alınacak. Öte yandan Güzel Sanatlar Fakültesinin Resim bölümüne de normal ve ikinci öğretim olmak üzere toplam 60 öğrenci alımı yapılacak.

Söz konusu bölümlere girmek isteyenlerin 15-26 Haziran 2015 tarihlerinde ön kayıt yaptırmaları gerekiyor.

Bu bölümlere girmek için başvuruda bulunan öğrencilere yönelik 6-8 Temmuz 2015 tarihlerinde kurs düzenlenecek. Kursun ardından 7-10 Temmuz 2015 tarihleri arasında sınav yapılıp, sınavlarda başarı gösterenlerin kesin kayıtları ise 3-7 Ağustos 2015 tarihlerinde gerçekleştirilecek.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.