banner461

Güzelyurt Turgut Akdevelioğlu İlkokulu Öğrencileri Bahar Şenliği İle Eğlendiler

Güzelyurt Turgut Akdevelioğlu İlkokulu’nda  bu yıl başlanılan ve geleneksel hale getirilerek her yıl devam edecek olan  Bahar Şenliği etkinliği ile öğrenciler gün boyunca doyasıya eğlendiler. İki  gün daha devam edecek olan şenliğe veliler ve öğrencilerin ilgisi oldukça yoğundu.

banner503
Güzelyurt Turgut Akdevelioğlu İlkokulu Öğrencileri Bahar Şenliği İle Eğlendiler
01 Haziran 2016 Çarşamba 14:48

banner143
banner134
Bugün ilk günü gerçekleştirilen etkinlikler de öğrenciler ve davetliler önce veliler tarafından hazırlanıp getirilen mantı, pasta, börek, kurabiye, çiğ köfte, kısır eşliğinde kahvaltılarını yaptılar; gözleme çadırında gözlemelerini yediler. Canlı müzik eşliğinde halaylar çekerek, arkadaşları ile gönüllerince vakit geçirdiler. Bundan sonra geleneksel olarak her yıl yapılacak olan Güzelyurt Turgut Akdevelioğlu İlkokulu  Bahar Şenliği  eğlence ve kutlamaları 3 gün sürecek.  
“ Öğrencilerimizin ve velilerimizin ortak katılımı ile birlik beraberlik duygusunu arttırabilmek üzere böyle bir etkinlik düzenledik ve her yıl devam etmek istiyoruz ” diye amaçlarını belirten  Okul Müdürü Şahin Ülgen. Öğrencilerin bugün gerçekleştirilen ilk gün eğlencelerinden çok keyif aldıklarını, velilerin katılımlarının da oldukça fazla olduğunu belirterek; emeği geçen tüm velilere, öğretmenlerine ve okul personeline teşekkür ettiklerini ifade etti.  Şahin Ülgen, ayrıca şenliklerin sadece öğrenci ve velilere yönelik olmadığını, tüm Nevşehir halkının da katılımlarını beklediklerini söyledi. 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.