banner461
banner195

Hacıbektaş Veli Araştırma Enstitüsünün Yapılandırılması Çalışmaları Sürüyor

Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi bünyesinde açılan Hacıbektaş Veli Araştırma Enstitüsü yeni dönemde Üniversite yönetiminin en önemli çalışmalarından biri olacak.

Hacıbektaş Veli Araştırma Enstitüsünün Yapılandırılması Çalışmaları Sürüyor
15 Eylül 2014 Pazartesi 17:26

banner143
banner134

 Enstitünün Yapılandırılması Çalışmaları Sürüyor

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi bünyesinde açılan Hacıbektaş Veli Araştırma Enstitüsü yeni dönemde Üniversite yönetiminin en önemli çalışmalarından biri olacak.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç, Dünya’da ve Türkiye’de bir ilke imza atılan Hacıbektaş Veli Araştırma Enstitüsünün yapılandırılması konusundaki çalışmaların hızla sürdüğünü belirtti.

Üniversite bünyesinde bulunan bazı fakültelerde yeni bölümlerinde açıldığını kaydeden Rektör Kılıç, “Üniversitemiz bünyesinde birim olarak Hacıbektaş Veli Üniversitesi Araştırma Enstitüsü açıldı. Bu dünyada ve Türkiye’de bir ilk. Üniversite bünyesinde böyle bir araştırma enstitüsünün açılmış olması bu yıl ki en büyük mutluluklarımızdan birisi. Bu enstitünün üniversitemiz bünyesinde açılmış olmasını önemsiyoruz ve yapılandırmasına gayret ediyoruz. Bu enstitümüzün dışında mevcut bulunan fakültelerimiz bünyesinde ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora mahiyetinde yeni bölümler açtık. Eğitim Fakültemizde, Sosyal Bilimler Fakültemizde, Fen Edebiyat fakültemizde açtığımız yeni bölümlerle birlikte eğitim öğretim hizmetini vermeye devam ediyoruz” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
bravo rektöre - 4 yıl önce
son zamanlarda nevşehir böyle bir bürokrat görmedi, kısa zamanda üniversite hızla büyüdü hem nevşehirde hemde ankaradaki gücü ile ilimize çok şey kazandırdı daha iyi yerlerde görürüz inşaallah yakışır rektörümüze
Avatar
SEDAİ - 4 yıl önce
hükümeti̇n yaptiği en i̇yi̇ i̇şlerden bi̇ri̇si̇ de bu ensti̇tüyü açmalari.haci bektaş gi̇bi̇ bu topraklarin yeti̇şti̇rdi̇ği̇ önemli̇ bi̇r zati en doğru şeki̇lde araştirip anlatma görevi̇ de bi̇zlere düşüyor fi̇li̇z hanima güveni̇yoruz i̇naniyoruz o asla menfaat i̇çi̇n mi̇lleti̇ne hai̇nli̇k yapmaz.