banner461

Hepimize Görev Düşüyor

Eğitim-İş Nevşehir İl Başkanı Mustafa Malkoç, Türkiye’de demokrasinin, eşitliğin, sevginin ve saygının hakim olması için yeni yılda bu ülkede yaşayan 7’den 70’e herkese görev düştüğüne dikkat çekti.

Hepimize Görev Düşüyor
04 Ocak 2016 Pazartesi 13:26

banner143
banner134
 NEVŞEHİR(MHA) Eğitim-İş Nevşehir İl Başkanı Mustafa Malkoç, Türkiye’de demokrasinin, eşitliğin, sevginin ve saygının hakim olması için yeni yılda bu ülkede yaşayan 7’den 70’e herkese görev düştüğüne dikkat çekti.

Malkoç, “Her türlü hak alma mücadelesinin baskı ve şiddet ile durdurulmak istendiği, işsizlik ve yoksulluğun kalıcılaştığı, sağlık ve eğitim alanının ticarileştiği, gazetecilerin, sendikacıların, aydınların tutuklandığı, sendikal hak ihlallerinin sürdüğü, baskının hakim olduğu bir yılı geride bıraktık. Şimdi özgürlüğün, demokrasinin, eşitliğin, adaletin, hoşgörünün, sevgi ve saygının egemen olduğu bir Türkiye yaratmak için herkese görev düşmektedir. Eğitim çalışanlarının emekten yana, antiemperyalist, bağımsızlıkçı, ilerici, devrimci ve halktan yana geleneklerinin günümüzdeki yegane temsilcisi Eğitim-İş olarak, demokratik ve laik cumhuriyetten, bağımsızlıktan yana bir çizgide, aklın egemenliğine, insan haklarına ve düşünce özgürlüğüne verilen değerin karşılığını bulduğu, emekçilerin haklarını alabildiği ve emek sömürüsünün olmadığı bir Türkiye dileği ve özlemiyle, yeni yılınız kutlu olsun” ifadelerinde bulundu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.